Görüş Bildir

İhtiyaç sahipleri yalnız kalmadı!

İhtiyaç sahipleri yalnız kalmadı!

Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, olumsuz hava koşulları nedeniyle dışarıya çıkamayan hasta vatandaşları ziyaret etti.

Diyarbakır'ın merkez Bağlar İlçe Belediye Başkanlığı, çetin geçen kış koşulları nedeniyle zorluk çeken vatandaşlara yönelik çalışmalarını “gönül, sosyal ve hizmet belediyeciliği” şiarıyla sürdürüyor.

İlçede etkili olan kar yağışı ve olumsuz hava koşulları nedeniyle dışarı çıkamayan hasta ve yaşlı vatandaşlar ile yeni çocuklu ailelere moral desteği Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu’ndan geldi.

Vatandaşların taleplerini dinlemek ve ihtiyaç sahiplerine yerinde destek olmak üzere mahalle ve ev ziyaretlerini sürdüren Başkan Beyoğlu, eşi Dürdane Beyoğlu ile birlikte Körhat ve Fatih mahallelerinde buluşmalar gerçekleştirdi. Ziyaret edilen evler arasında hasta ve yaşlıların yanı sıra yeni çocukları olan aileler yer aldı. Bazı ailelerin talebi üzerine Başkan Beyoğlu, yeni doğan çocuklara isim vererek dua etti.

MAHSUR KALANLARA YARDIM ELİ 

Belediye ekiplerinin kırsal bölgelerdeki kar mesaisi aralıksız olarak devam ediyor. Karacadağ bölgesinde hazır bekletilen ekipler, yoğun tipi ve olumsuz hava koşullarıyla amansız bir mücadele vererek bir yandan ulaşımı elverişli hale getirirken, diğer yandan mahsur kalan araçları ve vatandaşları kurtararak bölge halkının takdirini kazanıyor. Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu,kar yağışı başladıktan sonra kırsalda 100’den fazla aracı kurtararak vatandaşların can ve mal güvenliğini sağladıklarına dikkat çekti. Tipi ve fırtına nedeniyle yüksek yerlerde yolların sürekli kapandığını belirten Beyoğlu,”Anlık müdahalelerle hem yolları açıyor, mahsur kalan araçları ve vatandaşlarımızı kurtarıyoruz.” ifadelerini kullandı.

“HİÇBİR ÇOCUĞUMUZ BU KIŞ ÜŞÜMESİN”

Bağlar Belediyesi, kış döneminde ihtiyaç sahibi vatandaşların giyim taleplerini karşılamaya devam ediyor. Belediyenin kendi imkanları ve hayırseverlerin desteğiyle temin edilen kışlık gysiler, ihiyaç sahibi oldukları tespit edilen ailelere takdim edildi. Belediyenin giyim mağazasında düzenlenen törende aileler ve ihtiyaç sahibi çocuklarla bir araya gelen Başkan Beyoğlu, yakından ilgilenerek samimi sohbetler gerçekleştirdiği çocukları kendi elleriyle giydirdi. Başkan Beyoğlu,”Mağaza personelimize talimat verdim. Buraya gelen aileler kendi ihtiyaçlarını kendileri belirleyerek ürün seçimini de kendileri yapıyor. Bu kış hiçbir çocuğumuz üşümesin diyoruz. İhtiyaçlarını karşıladığımız ailelerimizi ve çocuklarımızı bu kış şartlarında mağdur olmasınlar diye belediyemizin araçlarıyla getirip aynı şekilde evlerine kadar bıraktık” dedi.
Etiketler: |