İlahi ve nağmeler şöleni için tüm hazırlıklar tamamlandı

Yetimler Vakfı tarafından 15 Mayıs Pazar günü 15 Temmuz Şehitler Parkı (Orman Park) alanında yetimler yararına düzenleyeceği ilahi ve nağmeler şöleninin detayları belli oldu.

İlahi ve nağmeler şöleni için tüm hazırlıklar tamamlandı

Hafta sonu Diyarbakır'da 15 Temmuz Şehitler Parkında Yetimler Vakfı tarafından yetimler yararına düzenlenecek ilahi ve nağmeler şöleninin içeriği hakkında bilgileri paylaşan Yetimler Vakfı İstişare Kurulu Üyesi Cemil Cahit Ünsal, yurtiçi ve yurtdışından ilahi sanatçılarının katılacağı etkinliğe tüm hayırsever Diyarbakırlıları davet etti.

Yetimler Vakfının kuruluş amacının yetim, öksüz ve mağdurların yanında olmak olduğunu ve bu görevi icra edebilmek için Türkiye'nin birçok il ve ilçesinde çalışmalarını yürütmekte olduklarını belirten Ünsal, giyimden barınmaya, yiyecek-içecekten diğer yardım faaliyetlerine kadar bir çok alanda yetim ve öksüzlerin yanında olduklarını söyledi.

"ETKİNLİĞİMİZLE YETİMLERİMİZE HEM MADDİ HEM DE MANEVİ DESTEKTE BULUNACAĞIZ"

Yetimler Vakfı olarak bugüne kadar birçok hayırlı faaliyette bulunduklarını ve bunu sürdürmeye devam edeceklerinin altını çizen Ünsal, "Bu faaliyetlerimiz kapsamında 15 Mayıs Pazar günü saat ikindi namazından sonra bir etkinliğimiz olacak. Bu etkinliğimizi saat 16.30'da başlatıp akşam namazı saatlerine kadar sürdürmeyi düşünüyoruz." dedi.

Ünsal, "Bilindiği üzere yetimler maddi ve manevi ihtiyaçları hiçbir zaman bitmez. Vakıf olarak yetimlerin maddi ihtiyaçları icra ederken hayırseverler ile yetim ve öksüzler arasında köprü görevini her zaman sürdürmeye devam ediyoruz. Yetimlerin maddi olduğu gibi manevi ihtiyaçları da vardır. Bu tür şölenler manevi boşluğu dolduracak etkinlerdendir. Bu vesileyle yetimlerimizi ve ailelerini etkinliğimize bekliyoruz. İnşallah hayırlı ve bereketli etkinlik olur. Etkinliğimizle kendilerine manevi destekte bulunmuş olacağız. Hem kendilerini hem de Diyarbakır halkını etkinliğe davet ediyoruz." ifadelerini kullandı.

"ETKİNLİĞE YURTİÇİ VE YURTDIŞINDAN BİRBİRİNDEN DEĞERLİ SANATÇILAR KATILACAK"

Düzenlenecek etkinlikte elde edilecek gelirlerin yetim, öksüz ve mağdurların ihtiyaçları için karşılanacağını söyleyen Ünsal, "Geçmişte de elde ettiğimiz gelirleri onlar için harcamıştık. Dolayısıyla bu konuda hayırseverlerimiz duyarlı olsun, etkinliğimize katkı sunsunlar. Etkinliğimizde mini bir kermes düzenleyecek ve kumbaralar bırakacağız. Buradan elde edeceğimiz geliri inşallah yetimlerin istifadesine sunacağız."

Etkinliğe katılacak sanatçı bilgilerine de yer veren Ünsal, "Etkinliğimize Özlem Ajansın birbirinden değerli bazı sanatçıları katılıp ilahilerini seslendirecekler. Bu tür etkinliklerde hiçbir zaman bizleri yalnız bırakmadıklarından kendilerine teşekkür ediyoruz. Ayrıca komşu ülkelerden bazı sanatçı kardeşlerimiz de katılım sağlayacak. Davetimizi kabul ettiklerinden dolayı Allah kendilerinden razı olsun. Özlem Ajans ve komşu ülkelerden katılım sağlayacak sanatçılarımız farklı dillerde birbirinden güzel ilahi ve ezgilerini seslendirecekler. Allah hayırlarını kabul etsin. İnşallah güzel bir etkinlik olacak." şeklinde konuştu. 

Kaynak: Diyarbakır Söz