Görüş Bildir

İlişkiler kesilsin

İlişkiler kesilsin

HÜDA PAR Diyarbakır İl Başkanı Dinç: Siyonist işgal rejimiyle siyasi ve ekonomik ilişkiler kesilsin.

HABER MERKEZİ

HÜDA PAR Diyarbakır İl Başkanı Faruk Dinç, işgalci terör rejiminin Gazze ve Mescid-i Aksa'ya yönelik saldırı ve katliamlarına karşılık, Türkiye'nin Kürecik ve İncirlik üslerini kapatarak cevap vermesi gerektiğini söyledi.

Siyonist işgal rejiminin katliamlarına, Türkiye'nin de somut adım atarak karşılık vermesi gerektiğini belirten Dinç, Filistin için harekette geçilmesi çağrısında bulundu.

Terörist işgal rejiminin Gazze ve Mescid-i Aksa'ya yönelik saldırı ve katliamlarına verilen karşılığın sadece kınamayla sınırlı tutulmaması gerektiğinin altını çizen Dinç, bu konuda daha somut adımların atılması gerektiğine vurgu yaptı.

"Kürecik ve İncirlik üssü kapatılsın, diplomat kılıklı siyonist ajanlar defolup gitsin"

Terör şebekesine yönelik misillemelerin ABD'nin Türkiye'de bulunan üsleri tarafından engellendiğini belirten Dinç, ABD'nin Türkiye'de bulunan üslerinin varlığının kabul edilemez olduğunu ifade etti.

SİYASİ VE EKONOMİK                                                             

Dinç, başta Kürecik ve İncirlik üslerinin kapatılması olmak üzere Türkiye'nin bazı önemli adımlara öncülük yapması gerektiğini söyledi.

Adana ve Malatya'daki üslerin siyonist terör rejimini koruduğunu ifade eden Dinç, "Siyonist çetelere öfkemiz bitmeyecek. Yöneticilere çağrımız şudur: Başta Kürecik ve İncirlik üssü kapatılsın. Mısır'da Refah Sınır Kapısı açık kalsın. Siyonizm bir ırkçılık olarak kabul edilsin. Diplomat kılıklı siyonist ajanlar defolup gitsin. İşgalcilerle siyasi ve ekonomik ilişkiler kesilsin!" dedi.

"İmzalanan anlaşmalar askıya alınmalı, süreç içerisinde siyasi, askeri, ekonomik bütün ilişkiler kesilmelidir"