Görüş Bildir

İmam'a inceleme!

İmam'a inceleme!

Diyarbakır İl Müftüsü, Merkez Kayapınar ilçesine bağlı Avcı Suyu Köyü İmamının, siyasi konuşmalar yaparak cami cemaatini ikiye böldüğü iddiaları ile ilgili inceleme başlatıldığını belirtti.

Merkez Kayapınar ilçesine bağlı Acı Suyu Köylülerin, Köy İmamı Muzaffer Kabayel hakkındaki "bizi ikiye böldü" iddialarını gündeme yatışan Diyarbakır Söz'ün haberi yankı bulurken, İl Müftüsü Burhan İşleyen, Köy imamı hakkında inceleme başlattı.

İl Müftüsü İşleyen şöyle dedi;

İNCELEME BAŞLATILDI

“Bu konu önceki aylarda ilçe Müftülüğümüz  ve kaymakamlık tarafından araştırılmış, konu ile ilgili herhangi bir işlem yapılmasına gerek olmadığına dair dosya tanzim edilmiştir. Arkadaşlarımızın tespiti, daha çok köyün   ve mahallenin içerisindeki bir takım tartışmalara, oradaki hocamızın alet edildiği konusundadır. Ama biz basına yansıması dolayısıyla iddiaları büyük bir ciddiyetle incelemek üzere, hemen Valilik onayı ile araştırmacı (muhakkik) tayin etmek suretiyle, hem basına yansıyan ve yansımayan tarafları varsa, dikkatle inceleyecek ve dosya tanzim edildikten sonra, çıkacak sonuca göre gerekli  işlemi en kısa sürede yapacağız inşallah.”


Etiketler: | |