Görüş Bildir

İntihar girişimi

İntihar girişimi

Bilet parası bulamayan genç intihar girişiminde bulundu

Diyarbakır'ın merkez Yenişehir ilçesi bulunan bir binaya çıkan Hüseyin Ş., Ankara'daki ailesinin yanına gitmek için bilet parası bulamayınca intihar girişiminde bulundu. Çevredeki vatandaşlar, çatışa çıkan şahsı film izler gibi seyredip cep telefonlarına kaydetti.

İNTİHARA KALKIŞTI

Yenişehir ilçesinde bulunan Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi (DBB) hizmet binasının karşısında bulunan bir binada intihar girişimi yaşandı. Ankara’da yaşayan ailesinin yanına gitmek için para bulamayan Hüseyin Ş. (35), DBB karşısında bulunan binaya çıkarak intihar girişiminde bulundu. Yaklaşık 3 saatlik bir süre zarfında bina üzerinde bekleyen Hüseyin Ş., geçirdiği sinir krizi nedeniyle çatıdaki tuğlaları kafasında kırdı. Vurmanın etkisiyle saçılan tuğlalar, olay yerinde bulunan yurttaşlara tehlikeli anlar yaşattı.

BİLET PARASI İÇİN

İntihar girişimi sürerken, DBB'ye ait itfaiye ekipleri Hüseyin Ş.'nin binadan atlaması ihtimaline karşı brandaları hazır hale getirdi. Polis ekipleri ise yolu trafiğe kapadı. Çevredeki yurttaşların şaşkın bakışları arasında yaklaşık 3 saat boyunca çatıda bekleyen Hüseyin Ş., uzun süren uğraşların ardından intihar girişiminden vazgeçti. Çatıdan indirilen Hüseyin Ş., burada bekletilen ambulans ile Selahaddin Eyyubi Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı.

FİLM İZLER GİBİ

Öte yandan olay sırasında bölgede bulunan vatandaşların intihar girişimini film izler gibi seyretmesi dikkat çekti. Bazı vatandaşlar cep telefonu ile o anları kayıt altına alırken, bazı şoförler de araçlarını cadde ortasına bırakıp olayı izleyerek trafik akışını bozdu.  Olayla ilgili inceleme başlatıldı.
Etiketler: |