Görüş Bildir

Kar sonrası sis

Kar sonrası sis

Kar yağışı sonrası sis Diyarbakır’ı esir aldı, uçak seferleri iptal oldu, tipiye yakalanan Dicle Elektrik ekibini askerler ve AFAD kurtardı

Diyarbakır’da, iki gün boyunca etkili olan kar yağışı ve soğuk hava bu sabah saatlerinde yerini yoğun sise bıraktı. Bazı uçak seferleri iptal oldu, bazı seferlerde ise gecikme olacağı bildirildi. Karacadağ bölgesinde elektrik arızasını gidermeye giden Dicle Elektrik ekipleri karda mahsur kaldı. Askerler ve AFAD ekipleri, karda mahsur kalanları kurtardı.

SİS ETKİLİ OLDU

Diyarbakır’da, iki gün boyunca etkili olan kar yağışı ve soğuk hava bu sabah saatlerinde yerini yoğun sise bıraktı.  Kentte ve kırsal ilçelerde iki gün devam eden kar yağışı sonrasında, hava sıcaklığı gece saatlerinde sıfırın altında 5 dereceye kadar düştü. Soğuk hava nedeniyle yollarda oluşan don ve yoğun sis, sürücülere zor anlar yaşattı.  Polis ekipleri sürücüleri sis lambalarını yakmaları konusunda uyardı.

Öte yandan, bazı uçak seferleri ikinci bir duyuruya kadar iptal olurken, bazı seferlerde ise gecikme yaşandı.

TİPİYE YAKALANDILAR

Etkili kar yağışı sonrası Karacadağ’ın zirvesinde yer alan TRT verici istasyonu, meteoroloji istasyonu ve Hava Radar komutanlığında hava muhalefeti yüzünden elektrikler kesildi. Dicle Elektrik arıza onarım bakım ekipleri, ihbar üzerine saat 03.00'da hareket etti. 2 kişiden oluşan ekibin aracı askeri üsse yakın bir mesafede tipi yüzünden kara saplandığı bildirildi. Askerler, harekete geçerek mahsur kalan elektrik ekibini kurtardı. Daha sonra araçları tekrar karda mahsur kalan ekiplere, AFAD ekipleri kurtarma araçlarıyla yardım ederek sağlıklı bir şekilde kurtarıldığı belirtildi.
Etiketler: |