Görüş Bildir

Kimse sokakta bırakılmayacak

Kimse sokakta bırakılmayacak

Güzeloğlu, muhtarlara uyarıda bulunarak "dışarıda kalan vatandaşların misafirhanelere yönlendirilmesini" istedi.

Yılmaz BEKLEYEN

DİYARBAKIR- Kentteki sorunları muhtarlarla istişare ederek ve sürekli iletişim halinde bulunularak çözüme kavuşturulması amacıyla "muhtarlar saati" uygulaması başlatan İl Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Hasan Basri Güzeloğlu, olumsuz hava koşullarına karşı muhtarları dışarıda kalan vatandaşlar konusunda uyararak, "misafirhanelere yönlendirilmesini" istedi.

Güzeloğlu’nun talimatıyla başlatılan ‘Muhtar Saati’ uygulamasının 15’incisi dün gerçekleştirildi. Büyükşehir Belediyesi Toplantı Salonu’ndaki toplantıya Güzeloğlu, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Muhsin Eryılmaz, DİSKİ Genel Müdür V. Dr. Ahmet Naci Helvacı, Devlet Su İşleri 10. Bölge Müdürü Veysi Kanat, Karayolları 9. Bölge Müdürü Ökkeş Ceylan, kamu kurum müdürleri, Büyükşehir Belediyesi ve DİSKİ Genel Müdürlüğü daire başkanları ile çok sayıda muhtar katıldı.

MİSAFİRHANELERE YÖNLENDİRİN

İl Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Hasan Basri Güzeloğlu, kentte son bir haftadır olumsuz hava şartlarının yaşandığını belirterek, muhtarların evsiz ve evinde barınma sorunu yaşayan vatandaşları Büyükşehir Belediyesi misafirhanesine yönlendirmelerini istedi. Güzeloğlu, yakacak sıkıntısı yaşayan vatandaşların bağlı bulundukları kaymakamlıklara başvurarak yakacak alabileceklerini söyledi. Önceki toplantılarda yol yapımla ilgili talepleri değerlendiren Güzeloğlu, gelecek hafta ihaleye çıkacaklarını ve yol yapım çalışmalarını başlatacaklarını ifade etti. DİSKİ Genel Müdür V. Dr. Ahmet Naci Helvacı ise, DİSKİ’nin devam eden ve planlanan çalışmaların sunumunu gerçekleştirerek muhtarlara bilgi verdi. Sunumun ardından muhtarlar yaşadıkları sorunları ve taleplerini Güzeloğlu’na ilettiler. Muhtarlara ilgili kamu kurum müdürleri ve Büyükşehir Belediyesi ile DİSKİ Genel Müdürlüğü’nün ilgili daire başkanları konu hakkında bilgi verdiler.
Etiketler: