Görüş Bildir

Kış öncesi hizmet

Kış öncesi hizmet

Bağlar'da kış öncesi menfez köprü çalışmaları sürüyor.

Ahmet DEMİR

DİYARBAKIR-Diyarbakır merkez Bağlar ilçesine bağlı kırsal yerleşim yerlerinde kış mevsimi öncesi menfez köprü ve beton boru döşeme çalışmaları hızlandırıldı.

Merkez Bağlar İlçe Belediyesi, 4 yerleşim yerine sel baskınlarına karşı önlem amaçlı 20 menfez köprü yaparak beton boru döşedi.

Kırsal bölgelere yönelik menfez köprü ve beton boru döşeme çalışmalarını sürdüren Bağlar Belediyesi, yağışlı dönemlerde meydana gelen sel baskınları ve olası afetlere karşı önlem amaçlı olarak Yemişalan Mahallesi'nde 8, Sakallı Mahallesi'nde 5, Yukarı Molla Ali Mahallesi'nde bir ve Karacadağ Mahallesi'ne bağlı Alçimen Mezrası'nda 6 olmak üzere 20 menfez köprü inşa ederek yerleşim yerindeki önleyici hizmetleri tamamladı.

KIŞ ÖNCESİ KARACADAĞ BÖLGESİ

Karacadağ bölgesindeki yerleşim yerlerinin geçmiş yıllarda yaşadığı riskleri göz önünde bulundurarak önleyici çalışmalar yaptıklarını belirten Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, "Aldığımız önlemler sayesinde vatandaşlarımız son 2 yılı huzur içerisinde geçirdi. Nerede ne sorun ve eksiklik varsa çözüm odaklı pratik belediyecilik hizmetleriyle gidermeye devam ediyoruz." ifadelerini kullandı.

36 mahalle ve 92 mezra olmak üzere 128 kırsal yerleşim yerine sahip olduklarını belirten Beyoğlu, önleyici belediyecilik hizmetleriyle muhtemel sel baskınları ve su taşkınlarına karşı önlem almanın yanı sıra kırsaldaki ulaşımı da kolaylaştırdıklarını söyledi.