Görüş Bildir

Kripto parada büyük vurgun!

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, internet sitesini kapatan ve borsada işlemleri duran, yatırımcıyı 2 milyar dolar dolandırdığı iddia edilen kripto para borsası Thodex'in kurucusu Faruk Fatih Özer hakkında soruşturma başlattı.

Kripto para borsası Thodex’in sahibi Fatuk Farih Özer hakkında şirketin işleme kapanmasının ardından “nitelikli dolandırıcılık” suçundan suç duyurusunda bulunuldu. Suç duyurusunu yapan Avukat Üsame Ceran dilekçesinde, Faruk Fatih Özer'in kurduğu Koineks AŞ'nin sahibi olduğu Thodex isimli kripto para borsasından yaklaşık 1 haftadır banka hesaplarına para çekme konusunda yaşanan aksaklıkla başlayan sürecin Thodex'in son 36 saattir tamamen işleme kapanmasıyla devam ettiğini anlattı.

390 BİN KİŞİ AKTİF ŞEKİLDE ALIM SATIM YAPTI

Thodex'te yaklaşık 390 bin kişinin aktif şekilde kripto para işlemleri ve fon yatırımları gerçekleştirdiğini söyleyen Ceran, Koineks AŞ'nin sahibi ve Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Fatih Özer'in 20 Nisan günü İstanbul Havalimanı'ndan çıkış yapıldığına dair iddialar olduğunu da suç duyurusunda belirtti. Avukat Ceran, şüpheli ya da şüphelilerin malvarlıklarına el konulmasını talep etti ve gözaltı kararı verilmesi, yurtdışı çıkış yasağı tedbiri uygulanmasının önemli olduğunu belirtti.

ŞİRKET ÇALIŞANLRININ İFADESİ ALINIYOR

Bu arada, İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı merkezi Kadıköy'de bulunan şirket ile ilgili Anayasal Düzene Karşı İşlenen Suçlar Soruşturma Bürosu ve Örgütlü Suçlar Bürosu tarafından "nitelikli dolandırıcılık" ve "suç örgütü kurmak"suçundan re'sen soruşturma başlattı. Sabah saatlerinde de şirketin merkez ofisinin bulunduğu binaya polis geldi. Polis incelemenin ardından binadan ayrıldı. 
Etiketler: | |