Görüş Bildir

Kürtleri Kürtlere Kırdırmak istiyorlar

Kürtleri Kürtlere Kırdırmak istiyorlar

Diyarbakır’dan Yeni İhya-Der Başkan Yardımcısı Aytaç Baran’ın öldürülmesinin ardından 3 kişini daha hayatını kaybettiği olaylarla ilgili sivil toplum kuruluşları sağduyu çağrısında bulundu.

Ortak açıklamada, “Geçtiğimiz hafta Cuma günü HDP mitingine yapılan ve dün meydana gelen saldırıları provokasyon olarak değerlendiriyoruz. Bu provokasyonun amacı Kürtleri karşı karşıya getirmek ve çatıştırmaktır.” denildi.

İŞ DÜNYASININ ORTAK ÇAĞRISI

Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası, Diyarbakır Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği, Diyarbakır Ticaret Borsası, Diyarbakır Sanayici İş İnsanları Derneği ile OGUNSİFED, GÜNTİAD, MÜSİAD, DİKAT, DOĞÜNKAD, OSGİAD ve GÜNGİAD tarafından ortak açıklama yapıldı. Açıklamada, şöyle denildi: “Diyarbakır'da Yeni İhya-Der Başkan Yardımcısı Aytaç Baran’a yapılan saldırı ile başlayan ve devamında üç yurttaşımızın daha hayatını kaybetmesine neden olan saldırıları nefretle kınıyoruz. Bu saldırılarda hayatını kaybeden yurttaşlarımıza Allah'tan rahmet ailelerine başsağlığı yaralılarda acil şifalar diliyoruz. HDP mitingine yapılan ve dün meydana gelen saldırıları provokasyon olarak değerlendiriyoruz. Bu provokasyonun amacı Kürtleri karşı karşıya getirmek ve çatıştırmaktır. Bu olay nedeniyle başta HDP ve HÜDA-PAR olmak üzere, toplumun değişik kesimlerinden gelen sağduyu ve sükûnet açıklamalarını çok önemli ve değerli buluyor ve tüm hemşerilerimize yapılan bu sağduyu çağrılarına uymaya davet ediyoruz. Yetkililerin fail veya failleri bir an önce bulup adalete teslim etmesi, kentimiz ve ülkemizin huzuru için hayati derecede


Etiketler: | | | |