Görüş Bildir

Mahsur kaldılar

Mahsur kaldılar

Merkez Yenişehir ilçesindeki bir binada çıkan yangında, 4'üncü kattaki evlerinde mahsur kalan 6 kişi, itfaiyenin büyük çabası sonucu kurtarıldı.

Merkez Yenişehir ilçesinde, 6 katlı bir binanın 4'üncü katındaki evde elektrik kontağından çıkan yangının ardından komşularına sığınan Mevlüde Ç. ve kızı Berivan Ç., ile 4 komşusu itfaiye ekiplerince kurtarıldı.

Alınan bilgiye göre, yangın akşam saatlerinde merkez Yenişehir ilçesi Şehitlik Caddesi üzerinde bulunan 6 katlı Berat Apartmanı'nın 4'üncü katında meydana geldi. Mevlüde Ç. kızı Berivan Ç. ile evde oturdukları sırada oturma odasında çıkan yangını fark ekmeleri üzerine komşularına sığınıp, itfaiyeye ihbarda bulundular.

MÜDAHALE EDİLDİ

Olay yerine gelen itfaiye ekipleri, evde çıkan yangına müdahale ederek, dumandan etkilenip komşusuna sığınan Mevlüde Ç. ile kızı ve 4 komşusunu itfaiye aracının merdiveniyle 4'üncü kattan indirdi. Dumandan etkilenenlere sağlık görevlerince ambulansta ilk müdahaleleri yapıldı. Ölen ya da yaralanan olmadığı yangında evde hasar oluştu.İtfaiye ekipleri söndürme çalışmalarının ardından yaptıkları ilk incelemede, yangının oturma odasındaki elektrik kontağından çıktığını belirledi.
Etiketler: |