Görüş Bildir

Medya'da tarihi zirve!

Anadolu Yayıncılar Derneği tarafından organize edilen ve T.C İletişim Başkanlığı tarafından desteklenen yeni iletişim teknolojilerinin ele alındığı dijital dünya çalıştayı bugün ve yarıne İstanbul Dolmabahçe Çalışma ofisinde yapılacak.

Yerel, ulusal ve uluslararası medya, Dolmabahçe'de dijital medya çalıştayında buluşuyor.

Anadolu Yayıncılar Derneği tarafından organize edilen ve Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı tarafından desteklenen yeni iletişim teknolojilerinin ele alınacağı dijital dünya çalıştayı bugün ve yarın olmak üzere iki gün süreyle, İstanbul Dolmabahçe Çalışma ofisinde gerçekleştirilecek.

YENİ BİR İLETİŞİM DÜNYASI

Anadolu Yayıncılar Derneği Başkanı Sinan Burhan " Artık yeni bir iletişim dünyası ile karşı karşıyayız. Teknolojinin gelişmesi ile birlikte yeni bir medya düzeni ortaya çıktı. Tv izleme alışkanlıkları, gazete okuma alışkanlıkları değişti. Artık sanal ve dijital bir dünya var. Yeni bir reklam anlayışı ortaya çıktı. Kişisel verileri korumak önemli hale geldi. Geleneksel medyanın bundan etkilenmesi kaçınılmaz. Yerel medyanın yeni dijital ortama nasıl ayak uyduracağı gibi önemli konuları ela alacağız" diye konuştu.

YEREL MEDYANIN UFKUNU AÇACAK

Son yıllarda yeni medya kuruluşlarının öne çıkığını belirten Burhan geleneksel medya ekonomik güç kaybetmeye başladı. En çokta yerel medya bu durumdan etkilendi. Yerel medyanında kendisini güncellemesi gerekir. O nedenle T.C İletişim Başkanlığı yerel medyaya yeni bir ufuk katmak ve güçlendirmek amacıyla bu projeye destek vermiştir" diye konuştu.

ALTUN AÇILIŞ KONUŞMASI YAPACAK

İstanbul'da düzenlenecek bu çalıştaya sektörün önemli isimleri katılacak. Birbirinden önemli ve uzman isimlerin katılacağı çalıştayın açılış konuşmasın İletişim Başkanı Fahrettin Altun yapacak. RTÜK Başkanı Ebubekir Şahinde bir konuşma yapacak.