Görüş Bildir

BARIŞ ANNELERİNE YENİ YIL ZİYARETİ

BARIŞ ANNELERİNE YENİ YIL ZİYARETİ

Yeni yıl nedeniyle Kayapınar Belediye Başkan Yardımcısı Ayşe Filiz, BDP Kayapınar İlçe Başkanı Zübeyde Zümrüt, meclis üyeleri Aynur Yılmaz ve Ayten Aytin Barış Annelerini ziyarette ettiler.  Ziyaretçiler Barış Annelerine karanfil vererek yeni yılın barış yılı olması dileğinde bulundular. Yaşanan savaşta en büyük acıları annelerin yaşadığını belirten BDP Kayapınar İlçe Başkanı Zübeyde, " Yaşanan 30 yıllık savaşta en büyük acılar anneler yaşadı. Bu annelerin acılarını dindirmek için barış sağlanmalı. Yeni yılın barış yılı olması için herkesin üzerine düşeni yapması gerekir " şeklinde konuştu.

"Ağlamak istemiyoruz"

Barış Annelerini acılarını herkesin ortak olması gerektiğini belirten Kayapınar Belediyesi Meclis Üyesi Aynur Yılmaz ise, " Umarız yeni yılda anneler çocukları için ağlamaz. Bu anlamda annelerimizin barış dualarına ortak olmalıyız " dedi.

Ziyaretin kendilerini çok mutlu ettiğini belirten Barış Annesi Sultan Koyun, " Bu acıların yeni yılda yaşanmaması için Kürt ve Türk annelerinin bir araya gelerek savaşa dur demesi gerekir. Anneler olarak artık çocuklarımızın ölmesini istemiyor. 2011 yılı barış yılı olması için herkesin çaba göstermesi gerekir " çağrısında bulundu.
Etiketler: