Görüş Bildir

Necibe anne; gel oğlum gel

Necibe anne; gel oğlum gel

Necibe Çiftçi, oğlu Rojhat Çiftçi'nin 5 yıl önce dağa kaçırıldığını belirterek "Yeter artık oğlum, bu acıları bize yaşatma. Gel oğlum, teslim ol. Bak herkes geliyor" dedi.

Diyarbakır’da çocuklarının PKK tarafından kaçırıldığını söyleyen ailelerin evlat nöbeti, 784'üncü güne girdi. Hakkari'nin Şemdinli ilçesinden gelen Necibe Çiftçi, oğlu Rojhat Çiftçi'nin 5 yıl önce dağa kaçırıldığını belirterek "Yeter artık oğlum, bu acıları bize yaşatma. Gel oğlum, teslim ol. Bak herkes geliyor" dedi.

Çocuklarının terör örgütü PKK tarafından kaçırıldığını söyleyen ailelerin 3 Eylül 2019 başlattığı evlat nöbeti, 784'üncü güne girdi. HDP Diyarbakır İl Başkanlığı binası önünde sürdürülen oturma eylemi sırasında 32 aile, çocuğuna kavuştu. Evlat nöbetini sürdüren anne Necibe Çiftçi, oğlu Rojhat Çiftçi'nin 5 yıl önce terör örgütü PKK tarafından dağa kaçırıldığını ve büyük oğlu 4 çocuk babası Sami Çiftçi'nin de terör örgütüne destek vermediği için şehit edildiğini söyledi.

'BİR OĞLUMU ŞEHİT ETTİLER, DİĞERİNİ DAĞI KAÇIRDILAR'

784 gündür HDP binası önünde mücadeleye devam ettiklerini belirten Çiftçi, "Bir oğlumu şehit ettiler, diğerini de 2015'de dağa kaçırdılar. Diğer oğlum kardeşinin peşinde dolaştığı için bir gece, PKK'lılar evimizi sardı. Onlar silahlıydı, biz silahsızdık. Köyde yaşıyorduk. Oğlumu evden alıp bir ahıra götürdüler. Elini, kolunu bağlayarak infaz ettiler. Evladımı HDP ve PKK'dan istiyorum. Benim evlatlarıma zarar veren HDP ve PKK'dır. Kardeşi dağdaydı, gelip diğerini şehit ettiniz. Bu acıyı bizim içimize düşürdünüz. Bu HDP'nin kapısından gitmeyeceğim. İnşallah, Allah'ın izniyle devletin gücüyle diğer evladıma kavuşacağım" dedi.

'KORKMAYIN GELİN'

Oğlu Rojhat'a teslim olması için çağrıda bulunan Çiftçi, "Oğlum, bak senin annenim. 3 yıl oldu. Bu HDP binası önünde oturuyorum. Bak, senin kardeşin HDP ve PKK tarafından şehit edildi. Oğlum Rojhat, sen anneni dinlersen kaçıp gelirsin. Askere, polise, peşmergelere teslim ol. Yeter artık oğlum, bu acıları bize yaşatma. Gel oğlum, teslim ol. Bak herkes geliyor. 32 çocuğumuz geldi, annelerinin kucaklarına verildi. Ne ceza var, ne başka bir şey var. Korkmayın gelin, yeter artık devlet size bir kucak açmış, kaçın gelin" diye konuştu.

MİLLİ BEKA HAREKETİ

Buarada, Ailelere ziyarete gelen Milli Beka Hareketi Genel Başkanı Murat Şahin, yanı sıra Diyarbakır İl Başkanı Kübra Könüş, İl Başkan Vekili Fırat Can, teşkilat kadın kolları, gençlik kolları başkanları ve yardımcıları beraberindeki heyet katıldı. İstiklal Marşı okuyarak aileleri ziyaret eden Şahin, aileleri destek ziyaretinin üçüncüsünü gerçekleştirdiklerini kaydetti. Şahin, “Biz Diyarbakır annelerimizin bu yiğit duruşlarına, bu cesur bakışlarına ve evlat nöbeti tutmasından hareketle buraya geldik. Üçüncü gelişimiz, onlara bütün milletimizi, bütün STK'ları ve dahi bütün parti başkanlarını destek vermesi, hain terör örgütü PKK'nın siyasi kolu olan HDP'nin önündeki annelerin sesine ses olmasını istiyoruz. Bu annelerimizin bağrından kopartılan 9 - 10 yaşında zorla dağa kaldırılan vatana ve millete zorla düşman ettirilen çocuklar bu coğrafyanın çocuklarıdır. O çocuklar bu ülkeye düşman çocuklar değildir. Onları düşman yetiştiren, düşman yapan HDP, PKK terör örgütüdür. HDP'nin şalterleri indirilmelidir, PKK kamplarının bir şafak vakti girilip oradaki bütün yerlere ay yıldızlı bayrağımız dikilip masum çocuklar ailelere teslim edilmelidir. Buradan büyük Türk milletine, bu Diyarbakır'daki bu güzel, bu yiğit annelere destek vermelerini her daim onların yanında olmalarını rica ediyoruz. Bütün kardeşlerimize ve büyük Türk milletine saygı ve sevgilerimizi gönderiyoruz” dedi.