Ölen kadın olmak İstemiyorum!

Eşinin bıçakladığı Gülcan: Ölen kadınlardan olmak istemiyorum.

Ölen kadın olmak İstemiyorum!

DİYARBAKIR(SÖZ)- Diyarbakır’ın Merkez Yenişehir ilçesinde, 3 aydır ayrı yaşadığı ve koruma kararı olan eşi Ahmet Marhan’nın (32) bıçakladığı, 3 çocuk annesi Gülcan Marhan (24), "Olayın 'Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü'nde ve çocuğumun doğum gününde yaşanmasından dolayı çok üzüldüm. Ölen kadınlardan olmak istemiyorum" dedi. Firar eden Eşi Marhan kısa süre sonra yakalandı, sevk edildiği nöbetçi mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

BIÇAKLI SALDIRIDA YARALANDI

Bıçaklı saldırı olayı önceki gün Yenişehir ilçesi Kooperatifler Mahallesi'nde meydana geldi. Gülcan Marhan, sabah saatlerinde, 3 aydır ayrı yaşadığı ve koruma kararı bulunan eşi Ahmet Marhan tarafından evinin kapısında bıçaklandı. Alt kattaki komşusuna sığınan Gülcan Marhan, polis ekiplerini aradı. Ahmet Marhan kaçarken, olay yerine yönlendirilen ekipler de binaya geldi. Yüzünde kesikler bulunan ve hastaneye kaldırılan Gülcan Marhan, 5 saatlik müdahalenin ardından taburcu oldu. 

KORUMA KARARI BULUNUYOR                          

Gülcan Marhan, eşinin koruma kararını hatırlatarak, "Daha önce de sorun yaşadığım eşimden 3 aydır ayrı yaşıyorum. Olayın 'Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü'nde ve çocuğumun doğum gününde yaşanmasından dolayı çok üzüldüm. Daha önce de 3-4 tane darp raporum vardı ve 3 kez eve saldırmıştı. Emniyete gideceğim gün ve çocuğumun doğum gününde bunun yaşanmasından dolayı çok üzgünüm. Bundan dolayı 6 ay koruma kararı vardı. Zaten beni öldürme amaçlı gelmişti. İlla ki beni öldürmesi mi gerekiyor? Onu da bilmiyorum. Komşum yetişmeseydi belki kadın cinayetinden bir tanesi de ben olmuştum. Bundan dolayı korunmak istiyorum. Bu şekilde ölen kadınlardan olmak istemiyorum. O şahsın çıkarılmasını istemiyorum. Bu zaten 3'üncü ihlali oluyor. Diğer ihlallerden sadece 3 gün ev hapsi verildi. Bunun böyle bitmesini istemiyorum. İçeriden çıktığı zaman öldürecek beni" dedi.

SALDIRGAN KOCA TUTUKLANDI

Öte yandan, alayın ardından kaçan Ahmet Marhan ise kısa sürede yakalanarak gözaltına alındı. Ahmet Marhan, emniyetteki işlemlerinin ardından sevk edildiği adliyede çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Kaynak: Diyarbakır Söz