Görüş Bildir

Parkta namaz!

Diyarbakırlılar camiler kapalı olduğu için vakit namazlarını parklarda kılıyor

Parkta namaz!

Covid-19 nedeniyle Camilerin kapatılması kararının ardından dışarıda çalışmak zorunda olan vatandaşlar, vakit namazlarını park bahçe gibi uygun ve temiz olan yerlerde kılıyor.

16 Mart'ta Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Coronavirüs (Covid-19) tehlikesi ortadan kalkıncaya kadar, cuma namazı başta olmak üzere cami ve mescitlerde cemaatle namaz kılınmasına ara verilmesine karar verildiğini açıklamıştı.

Bu kapsamda dışarıda çalışmak zorunda kalan Diyarbakırlılar, camilerin kapatılmasından dolayı namazlarını eda etmek için parklarda namaz kıldı.

Diyarbakırlı Seyfettin Ergörmüş, ezanın okunmasıyla vakit namazını camide kılmak istediğini fakat camilerin virüsten dolayı kapalı

PARKLARDA NAMAZ

Ergörmüş, "Ben biraz hava almak için dışarı çıktım. Ezan okundu. Öğle namazını camide kılmak istedim ama Coronavirusten dolayı her yerde camiler kapalıydı. Namaz kılmak mecburiyetindeydim. Baktım yapacak bir şey yok. Ceketimi çıkartıp üzerinde namaz kıldım." dedi.

Camide namaz kılmayı özlediğini belirten Ergörmüş, camilerin açılması için bolca dua edilmesi gerektiğini söyledi.

Ergörmüş, "Camide namaz kılmayı çok özledim. Allah biz kullarına; 'evime gelin' diyor. Bizim Allah'ın rahmetine ihtiyacımız var. Allah bizi yakmak istemiyor ama biz kendi kendimizi yakıyoruz. Virüsten dolayı camiye gidemiyoruz. Ben ve benim gibi binlerce insan camilerde namaz kılmayı özlemiş. Camiler açılsın ki Cuma namazını ve tüm vakit namazlarımızı camide kılalım. Bu ramazan ayı hürmetine inşallah virüs ortadan kalkar. Mekke, Medine ve tüm camiler açılır. Bundan dolayı Allah'a tövbe edip yalvarmamız ve çokça dua etmemiz lazım. Dua edelim ki Ramazan ayında mevlitlerimizi verelim. Mukabelemizi ve zikirlerimizi yapalım. Allah'u Teâla hayırlı bir kapı açsın inşallah." İfadelerini kullandı.

Kaynak: Diyarbakır Söz

Etiketler:

Editor Hakkında

Haber Merkezi