Görüş Bildir

Partililere izin belgesi tartışması

AK Parti Diyarbakır İl Başkanlığı’nın sokağa çıkma yasağı kısıtlanmasından muaf tutulması için yönetim kurulu üyelerine “izin belgesi” aldı.

AK Parti Diyarbakır İl Başkanlığı, sokağa çıkma yasağı kısıtlanmasından muaf tutulması için yönetimi ve ilçe koordinatörlerine “izin belgesi” dağıttı.  Söz konusu izin belgesi, Mehmet Ali Kırsaçlı adlı kişinin Facebook hesabından sabah saatlerinde paylaştığı bir gönderide ortaya çıktı. İl Başkanı Mehmet Şerif Aydın’ın imzasını taşıyan belgede, açık kimliği yazan ve Yönetim Kurulu ve İlçe Koordinatörü Mehmet Ali Kırsaçlı adlı kişinin çalışmalarından dolayı sokağa çıkma yasağından muaf tutulması istendi.

‘KOLAYLIK SAĞLAYIN’

Belgede, şu ifadeler kullanıldı: “Aşağıda açık kimliği yazan kişiler Ak Parti Diyarbakır İl Yönetim Kurulu üyemiz olup parti çalışmalarında bulunacağından dolayı,

28.04.2021- 17.05.2021 tarihinden uygulanacak sokağa çıkma yasağı kısıtlaması süresince ilgili kişiye gerekli kolaylığın sağlanması ve ihtiyaç duyulması halinde aşağıda bildirilen iletişim kanalından teyit edilmesi hususunda gereğinin yapılmasını arz/rica ederim.”

BELGEYİ DOĞRULADI

Gün boyu farklı sosyal medya hesaplarında “AK Parti il başkanları izin belgesi mi dağıtıyor?” yönünde iddialar tartışmalara neden olurken, izin belgesi çıkartılan Mehmet Ali Kırsaçlı'dan açıklama geldi. Kırsaçlı, belgenin paylaşıldığı kişisel Facebook hesabından, belgenin sadece kendisine değil, birçok AK Partili üyeye verildiğini belirterek, belgenin doğruluğunu da teyit etti. Kırsaçlı, belgenin kişisel hesabından torunu tarafından paylaşıldığını ileri sürdü.

‘MEMLEKETE HİZMET'

AKP Diyarbakır İl Başkanlığı’nda ilçe koordinatörü görevi yürüttüğünü ifade eden Kırsaçlı, “Ülkemizin içinden geçtiği bu zorlu pandemi sürecinde ülkemize memleketimize hizmetlerimizin aksamaması adına İl Başkanlığımızca yönetim kurulunda görevli üyelere verilen izin belgesinin suretini yedeklemek amacıyla telefonumdan fotoğrafını çekmiştim.  Telefonumu torunuma oyun oynaması için verdiğimde söz konusu izin belgesinin olduğu galeride son çekilen fotoğrafın sosyal medya profil hikayemde haberim olmadan paylaşıldığını farkettim. Kimlik bilgilerimi ve böyle bir izin belgesinin paylaşımını tercihen yapmam akılla mantıkla izah edilecek bir durum değildir. Söz konusu paylaşımı farkederek hemen kaldırmış olmamla birlikte art niyetli insanların bu paylaşımı partimizi zedelemek amacıyla hukuka aykırı bir şekilde paylaştığı aşikardır” ifadelerini kullandı.
Etiketler: |