Görüş Bildir

Protesto edip, kurban kestiler

Protesto edip,  kurban kestiler

Diyarbakır’ın Dicle ilçesinde, AK Parti İlçe Başkanlığı öncülüğünde bir araya gelen yüzlerce kişi, darbe girişimini protesto etmek amacıyla yürüyüş yapıp, kurban kesti. İlçe Başkanı Deryan Aktert, meclisin, halkın idam talebini gündeme almasını istediklerini belirtti.

Dicle’de, AK Parti İlçe Başkanlığı öncülüğünde bir araya gelen yüzlerce kişi, 15 Temmuz darbe girişimini protesto etmek amacıyla yürüyüş düzenledi. İlçe Kaymakamlığı binası önünde toplanan vatandaşlar, ellerindeki bayraklarla, Çeşme Meydanı’na kadar yürüdü. Grup, yürüyüşün ardından darbe girişiminin sonuçsuz kalması nedeniyle 10 küçükbaş hayvan kesti. Yürüyüşe, vatandaşların yanı sıra, Kaymakam Feremez Babat ve AK Parti İlçe Başkanı Deryan Aktert de katıldı.

“Geleceğe sahip çıkmalıyız”

Kaymakam Babat, Dicle halkı olarak darbecilerin millete, devlete ve hükümete tuzak kurmasını protesto etmek amacıyla toplandıklarını belirterek, “En başta darbe gecesi bu millet ve devlet için kanlarını döken şehitleri Allah rahmet eylesin. Bu darbeyi organize edenlerin ve destek verenlerin yerleri cehennem olur. Devletimize, hükümetimize ve çocuklarımızın geleceğine sahip çıkmak için buradayız” dedi.

“Hainler açığa çıktı”

AK Parti İlçe Başkanı Aktert ise çapulculara ve FETÖ bozuntularına karşı meydanda olduklarını belirterek, “Allah bir gün eğer canımızı almayı emrederse umarım bize vatanı, bayrağı, camisi ve ezanı için şehit olmayı nasip etsin. Burada Allah için toplandık. Başka bir kötü niyetimiz yoktur. Halkın idam istemesini meclisin gündemine almasını götüreceğiz. İnşallah bütün meclis buna destek verir. Hain olanları inşallah idam edeceğiz. Bunlarla bir savaşa gitseydik Allah muhafaza nasıl savaşacaktık. İçimizdeki hainler açığa çıktı” diye konuştu.

Konuşmaların ardından darbe girişiminde şehit olanlar için gıyabi cenaze namazı kılan grup, daha sonra sessizce dağıldı.


Etiketler: | | |