Görüş Bildir

Sadece silahlar 2 milyon liralık

300 polisin katılımıyla düzenlenen, 35 kişinin gözaltına alındığı operasyonda ele geçirilen silah ve mühimmatlar basına sergilendi. Silahların değerinin 1,2 milyon TL olduğu bildirildi.

Sadece silahlar 2 milyon liralık

Diyarbakır'da, önceki gün 'Koyunlar' isimli silahlı suç örgütüne 300 polisin katılımıyla düzenlenen, 35 kişinin gözaltına alındığı operasyonda ele geçirilen silah ve mühimmatlar basına sergilendi. Ele geçirilen 29 ruhsatsız tabanca ve 7 tüfeğin toplam değerinin 1,2 milyon TL olduğu belirtilirken, şüphelilerin emniyetteki işlemleri sürüyor.

ELE GEÇİRİLEN SİLAHLAR

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcı Mustafa Çelenk’in yürüttüğü kapsamlı soruşturmanın koordinesinde İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, 6 ay süren çalışmayla, iş adamı kimliğine bürünen yapıyı çökertti.

Galericilik, arazi, ihale ve inşaat işleri gibi sektörlerde etkili olan ancak haksız kazanç elde etmek amacıyla kasten öldürme, yağma, tefecilik, rüşvet, 6136 Sayılı Kanuna Muhalefet, ihaleye fesat karıştırma, kasten yaralama ve tehdit suçlarını işleyen ‘Koyunlar’ isimli silahlı suç örgütünü teknik ve fiziki takiple, deşifre etti.

EMNİYETTE SERGİLENDİ

Şüphelilere yönelik önceki gün yılın en kapsamlı 300 polisin katılımıyla hava destekli operasyon düzenlendi. Operasyonda suç örgütü lideri C.K. kaçmaya çalıştı. Helikopterle tarladayken tespit edilen C.K., ekiplerin yönlendirilmesiyle yakalandı. Örgüt yöneticilerinden biri ise operasyon sırasında evde halının içinde sarılı yakalandı. Operasyonda toplam 35 kişi gözaltına alındı.

SİLAHLARIN DEĞERİ 1,2 MİLYON TL

Operasyonda ele geçirilen 29 ruhsatsız tabanca ile 7 tüfek, 1086 mermi ve fişek, çok sayıda çek, senet ve tapu dün İl Emniyet Müdürlüğünde basın sergilendi. Bazılarının üzerinde şüphelilerin isimlerinin yazılı olduğu tabanca ve tüfeklerin piyasa değerinin 1.5 ila 2 milyon TL arasında olduğu belirtildi.

İFADE İŞLEMLERİ DEVAM EDİYOR

Diyarbakır ve Ankara bağlantılı deşifre olan yapının detaylı incelemesi devam ederken, şüphelilerin Kaçakçılık ve Organize Şubesindeki ifade alım işlemleri ise sürüyor. Savcı gözetiminde yürütülen soruşturma ve ifade işlemlerinin ardından, şahısların Diyarbakır Adliye’sine sevk edilmeleri bekleniyor.

Kaynak: Diyarbakır Söz

Etiketler:

Editor Hakkında

Haber Merkezi