Görüş Bildir

Sağlıktan kovide üç kurban daha!

Sağlıktan kovide üç kurban daha!

İkisi doktor, biri hemşire üç sağlık çalışanı kovide yenik düşerek yaşamını yitirdi.

Diyarbakır'daki Dicle Üniversitesinde Hemşire Leyla Çiçek, İstanbul'da Özel hastanede Başhekim Yardımcısı olan Uzman Doktor Engün Türkmen, Sakarya'nın Akyazı ilçesinde İç hastalıklar Uzmanı Dr. Hasan Tepeçınar, yakalandığı kovid 19'a yenik düşerek yaşamını yitirdi.

HEMŞİRE HAYATINI KAYBETTİ

Diyarbakır Dicle Üniversitesi Hastanesi’nde Fizik Tedavi Bölümü’nde çalışan hemşire ve Sağlık Emekçileri Sendikası (SES) üyesi Leyla Çiçek (50) koronavirüsten (Kovid-19) yaşamını yitirdi. Çiçek’in 14 gündür korona tedavisi gördüğü öğrenildi. Çiçek’in ölüm haberini duyan arkadaşları çalıştıkları hastanede 1 dakikalık saygı duruşunda bulundu.

BAŞHEKİM YARDIMCISI

Öte yandan, İstanbul’da özel bir hastanede Başhekim Yardımcısı olan Uzman Doktor Engin Türkmen 50 yaşında koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti. Bir süredir yoğun bakım ünitesinde tedavi olduğu öğrenildi. Batmanlı olan, Türkmen'in Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi mezunu olduğu öğrenildi.

İÇ HASTALIKLARI UZMANI

Sakarya'da ise Akyazı ilçesinde bir tıp merkezinde çalışan iç hastalıkları uzamanı Dr. Hasan Tepeçınar aktif olarak çalıştığı merkezde koronavirüse yakalandı. Tansiyon ve şeker hastası olduğu öğrenilen 52 yaşındaki Tepeçınar, evde tedavi gördüğü esnada fenalaşarak Akyazı Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybeden Tepeçınar, kılınan cenaze namazı sonrasında Hastane Mahallesi süt fabrikası mezarlığına defnedildi.

KARDEŞİ SAKARYA'DAKİ PATLAMADA HAYATINI KAYBETMİŞTİ

Öte yandan doktorun, Sakarya’nın Hendek ilçesinde bulunan havai fişek fabrikasında 3 Temmuz Cuma günü meydana gelen patlamada hayatını kaybeden Sebahattin Tepeçınar’ın ağabeyi olduğu öğrenilirken, İl Sağlık Müdürü Aziz Öğütlü ise sosyal medya hesabında hayatını kaybeden doktor için taziye mesajı yayınladı. Öğütlü taziye mesajında, “Akyazı’da görev yapan ve bir süredir amansız hastalıkla mücadele eden Dr. Hasan Tepeçınar’ın vefatını üzüntüyle öğrendim. Merhum doktorumuza Allah’tan rahmet, ailesine ve sevenlerine başsağlığı dilerim” ifadelerine yer verdi.
Etiketler: | |