Görüş Bildir

Şehit ailesine vefa ziyareti

Şehit ailesine vefa ziyareti

Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu’nun eşi Dürdane Beyoğlu, Şehitler Haftası’nda Diyarbakırlı şehit Jandarma Uzman Çavuş Hatip Çağlar’ın ailesini ziyaret ederek moral desteği sağladı.

DİYARBAKIR-Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, Şehitler Haftası’nda anlamlı bir ziyarette bulundu. Beyoğlu, 2017 yılında Diyarbakır’ın  Kocaköy İlçesi'nde PKK'lı teröristlerin saldırısı sonucu şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Hatip Çağlar’ın Bağlar’da ikamet eden ailesini ziyaret ederek hayır dualarını aldı. Şehidin yakınlarıyla görüşen Beyoğlu, vatanın bekası uğruna şehit olan Hatip Çağlar ile gurur duyduklarını söyledi. Huzur içerisinde yaşamalarını şehitlere ve gazilere borçlu olduklarını anlatan Beyoğlu,”Şehidimizin ailesini ziyaret ederek hayır dualarını aldık. Allah tüm şehitlerimizden razı olsun. Onlara çok şey borçluyuz.” dedi.

İhtiyaç Sahibi Ailelere Ziyaretler Gerçekleştiriyor

Dürdane Beyoğlu, ayrıca Ramazan ayında ilçede bulunan aileleri de ziyaret ederek ihtiyaç sahiplerine çeşitli destekler sağlıyor.

Her gün çok sayıda aileyi ziyaret eden Beyoğlu,”Amacımız kadınlarımıza ve ailelerimize moral vermektir. Bu amaçla ziyaretler gerçekleştiriyoruz. İçinde bulunduğumuz mübarek  Ramazan ayının manevi iklimini yansıtmak amacıyla çok güzel oluyor. Normal zamanlarda da zaten halkımızla iç içeyiz ancak Ramazan ayına bu anlamda özel önem veriyoruz” ifadelerini kullandı.