Görüş Bildir

Şehitlere Son Görev

Şehitlere Son Görev

Lice ilçesinde PKK'lı teröristlerce düzenlenen saldırıda şehit olan 5 askerden 4'ünün cenazesi, düzenlenen törenin ardından memleketlerine uğurlandı

Diyarbakır'ın lice İlçesi'nde  PKK'lı teröristlerin üs bölgesine roketatar ve otomatik silahlarla düzenlediği saldırıda şehit olan 5 askerden 4'ü düzenlenen törenle memleketlerine uğurlandı.

Lice'nin Gömtepe Mevkii'nde bulunan üs bölgesine dün bir grup PKK'lı roketatar ve otomatik silahlarla düzenlediği saldırıda 5 asker şehit olurken, 7 asker de yaralandı. Şehit askerlerden Jandarma Uzman Çavuşlar Özkan Bilgiç ve Onur Alkan ile Uzman Onbaşılar Mustafa Eser ve Uğur Kartal için Diyarbakır Asker Hastanesi'nde uğurlama töreni düzenlendi. Şehit askerlerden Astsubay Ender Fatih'in otopsi işlemlerinin sürmesi nedeniyle uğurlama törenine getirilemediği belirtildi.

KİMLER CENAZEYE KATILDI

Diyarbakır Asker Hastanesi'nde 4 şehidin uğurlama törenine AK Parti Diyarbakır Milletvekili Ebubekir Bal, Vali Hüseyin  Aksoy, Jandarma Bölge Komutanı Tümgeneral Musa Çitil, Cumhuriyet Başsavcısı Kamil Erkut Güre, Emniyet Müdürü Adnan Taşdan,  mülki amirler ile askeri erkanlar katıldı. Tören, ambulanslardan alınan şehitlerinin Türk bayraklarına sarılı tabutlarının katafalka bırakılmasıyla başladı. Şehitlerinin özgeçmişlerinin ardından dualar okundu.

Törenin ardından şehitlerden Özkan Bilgiç'in cenazesi Denizli'ye, Onur Alkan'ın cenazesi Sivas'a, Mustafa Eser'in cenazesi İzmir'e, Uğur Kartal'ın cenazesi ise toprağa verilmek üzere Kahramanmaraş'a gönderildi.
Etiketler: | | | |