Görüş Bildir

Sıcaklar Güneydoğu'yu "kavuruyor"

Sıcaklar Güneydoğu'yu

Güneydoğu Anadolu Bölgesi illerininden Diyarbakır, Gaziantep, Şanlıurfa, Adıyaman ve Kilis'te bu hafta kavurucu sıcaklıklar etkili olacak.

En düşük sıcaklığın gece saatlerinde 25 dereceyi bulması beklenen bölgede gündüz en yüksek sıcaklığın ise 43 dereceye çıkacağı tahmin ediliyor

Güneydoğu Anadolu Bölgesi'ndeki illerden Diyarbakır, Gaziantep, Şanlıurfa, Adıyaman ve Kilis'te bu hafta kavurucu sıcaklıklar etkili olacak. Mevsim normallerinin üzerinde seyreden sıcaklığın gündüz 45 dereceye kadar çıkacağı tahmin ediliyor.

Meteoroloji yetkililerinden alınan bilgiye göre, Diyarbakır'da bu hafta yüksek sıcaklıklar görülecek. Hava sıcaklıklarının hafta boyunca gece saatlerinde en düşük 25 derece olacağı kentte, sıcaklıklar gündüzleri 40 ila 45 derece arasında seyredecek.

Güneydoğunun en sıcak kentlerinden Şanlıurfa'da da sıcak hava vatandaşları bunaltacak. Hafta boyunca yüksek sıcaklıkların etkili olacağı kentte termometrelerin gündüz 43 dereceye kadar çıkacağı tahmin ediliyor. Gece saatlerinde ise en düşük sıcaklığın 28 derece olması bekleniyor.

Gaziantep ve Kilis'te de en düşük hava sıcaklığının 22 derece olması beklenirken, 4 Ağustos perşembe gününden itibaren sıcaklıklar 38-39 dereceyi bulacak. Hafta boyunca sıcak havanın etkili olacağı Adıyaman'da da termometreler 43 dereceye kadar çıkacak.

Hafif rüzgarın etkili olacağı kentte, vatandaşlar sıcaklıkların gece saatlerinde 26 dereceye düşmesiyle az da olsa serinleme imkanı bulacak.

Meteoroloji yetkilileri, sıcaklıklar nedeniyle yaşanabilecek olumsuzluklara karşı vatandaşları dikkatli ve tedbirli olmaları konusunda uyarıyor.
Etiketler: | |