Görüş Bildir

Sır dolu cinayet!

Sır dolu cinayet!

K.K işçisi Bünyamin Yavuz'u evine çağırdı, içki masası kurdu, sonra silahla vurarak öldürdü. Polisin ikna çabası sonucu K.K., gözaltına alındı.

DİYARBAKIR-Diyarbakır'ın Merkez Bağlar ilçesinde K.K. (33), evine çağırıp birlikte içki içtiği işçisi Bünyamin Yavuz´u (23) aralarında çıkan tartışmada tabancayla 4 el ateş ederek öldürdü. K.K., daha sonra eşi S.K.'ya (26) da ateş etti. Genç kadın yangın merdiveninden kaçarak saldırıdan yara almadan kurtulurken, polisin ikna çabası sonucu teslim olan K.K., gözaltına alındı.

YOL YAPIM İŞİNİ YAPIYOR

Olay, sabaha karşı merkez Bağlar ilçesi Evrim Alataş Caddesi üzerinde bulunan bir sitede yaşandı. İddialara göre, yol yapım işi yapan K.K., yanında çalışan Bünyamin Yavuz´u evine davet etti, eşi S.K.'ye de içki masası hazırlamasını söyledi. K.K., bir süre sonra henüz belirlenemeyen bir nedenden dolayı Yavuz ile tartışmaya başladı.

İŞÇİSİNE İÇKİ MASASI KURDU

K.K., üzerinde bulunan tabancayı çıkararak Yavuz'a ateş etmeye başladı. Vücuduna 4 kurşun isabet eden Yavuz, kanlar içerisinde yere yığıldi. K.K.'nın eşi S.K. ise silah sesleri üzerine odaya girmek istedi. Elinde bulunan tabancayı bu kez eşine doğrultan K.K., ateş etmeye başladı. S.K., yangın merdivenlerine koşarak, yara almadan kurtuldu.

20 DAKİKADA İKNA EDİLDİ

S.K.'nin çığlık atarak yardım istemesi üzerine çok sayıda polis ve sağlık ekibi olay yerine sevk edildi. Silahıyla birlikte evin içerisinde bulunan K.K.'yi polis ekipleri ikna etmeye çalıştı. Yaklaşık 20 dakikalık ikna konuşmasının ardından K.K., Bağlar Emniyet Müdürlüğü ekiplerince olayda kullandığı silahıyla gözaltına alındı.

YAKINLARI SİNİR KRİZİ GEÇİRDİ         

Sağlık ekipleri, kanlar içerisinde bulunan Yavuz'a yaptığı müdahalede yaşamını yitirdiğini belirledi. Olay yerinde yapılan incelemenin ardından Yavuz'un cansız bedeni otopsi yapılmak üzere adli tıp kurumuna götürüldü.

OLAYLA İLGİLİ SORUŞTURMA

Yavuz'un cansız bedeni çıkarıldığı sırada yakınları sinir krizi geçirdi, gözaltına alınan K.K. ve olaydan yara almadan kurtulan S.K., ifadesi alınmak üzere Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği'ne götürüldü. Olayın alaçak mı, gönül ilişkisi üzerine mi çıktığı, bilinmiyor. Sır dolu cinayet ve olayın sis perdesinin aralanması için polis kapsamlı soruşturma ve inceleme başlattı.