Görüş Bildir

Sizleri bekliyoruz

Sizleri bekliyoruz

Diyarbakır'da, çocukları terör örgütü PKK tarafından kaçırılan 254 ailenin HDP binası önündeki evlat nöbeti, 877'inci günde de devam ediyor. 2015 yılında 25 yaşındayken dağa kaçırıldığını söylediği oğlu Erhan için eylem yapan Ekrem Artık, “Oğlum Erhan, sesimi duyuyorsan arkadaşlarınızı toplayın çekin gelin” dedi.

Diyarbakır'da, çocukları terör örgütü PKK tarafından kaçırılan 254 ailenin HDP binası önündeki evlat nöbeti, 3 Eylül 2019'dan beridir HDP binası önünde devam ediyor.  877 gündür sürdürülen evlat nöbetinde Hacire Akar ile birlikte çocuklarına kavuşan aile sayısı, 34 oldu.

'BU KADAR ANALARI AĞLATMAYA NE HAKLARI VAR?'

2015 yılında 25 yaşındayken, evine gitmek için iş yerinden çıkan ve bir daha dönmeyen oğlu Erhan için Hatay'dan gelerek eylemini sürdüren Ekrem Artık, oğlunun HDP tarafından kaçırılarak PKK'ya teslim edildiğini ifade edip, şöyle konuştu:

"2015 yılında oğlum HDP tarafından kandırılıp PKK'ya teslim edildi. O günden bu yana çocuğumdan bir haber alamadım, ne durumdadır, sağ mıdır, ölü müdür bilmiyorum. Ben çocuğumu HDP'den istiyorum. Çünkü HDP'den başkası götürmedi çocuğumu. Ne hakla çocuklarımızı götürüp PKK'ya teslim ediyorlar? Bu kadar anaları ağlatmaya ne hakları var? Ne olacak bizim halimiz, annesi perişan, ailesi olarak biz perişanız. Tüm siyasi partilere sesleniyorum, bu annelerin ve babaların acısını görsünler, taşın altına elini koysunlar, hep birlikte olup çocuklarımızı dağdan getirsinler. Oğlum Erhan, benim sesimi duyuyorsan arkadaşlarınızı toplayın çekin gelin. Orası sizin yeriniz değil. Gelin güvenlik güçlerimize teslim olun. Sizi Diyarbakır çadırında bekliyoruz."