Görüş Bildir

Sokak Hayvanlarını Unutmadı

Sokak Hayvanlarını Unutmadı

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, 700 sokak kedisi ile köpeğin barındırıldığı Hayvan Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi’nde 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü'nü kutladı.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü nedeniyle, yaklaşık 700 sokak kedisi ile köpeği barındıran Hayvan Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi'nde etkinlik düzenledi. Koronavirüs (Covid-19) tedbirleri çerçevesinde sınırlı sayıda katılımla gerçekleştirilen etkinlik kapsamında Sağlık İşleri Daire Başkanı Muhammed Kasım Aydın, Dicle Üniversitesi Veteriner Fakültesi Öğretim Üyeleri Akın Koçhan ve Emine Çatalkaya, Hayvan Hakları Federasyonu Diyarbakır Temsilcisi Sevgi Ekmekçiler ile Doğa Koruma ve Milli Parklar Diyarbakır Şube Müdürlüğü temsilcileri Büyükşehir Belediyesi Hayvan Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi'ni ziyaret etti.

Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Daire Başkanı Muhammed Kasım Aydın ve Hayvan Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi'nde görevli veteriner hekimler katılımcıları karşılayarak, alanı gezdirdi. Aydın ve veteriner hekimler, barınakta yürütülen çalışmalarla ilgili bilgi verdiler. Katılımcılar, hayvanlar için getirdikleri mamalarla hayvanları beslediler.

SOKAK HAYVANLARINA MAMA VERİLDİ

Hayvan Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi'ndeki etkinliğin ardından Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Daire Başkanlığı tarafından hazırlanan mamalar Sur İlçesi’nde dağıtıldı. Belirlenen noktalara sokak hayvanları için su ve mama kabı yerleştiren ekipler, isteyen esnaf ve vatandaşlara da hayvanların beslenmesi için mama verdi.
Etiketler: |