Görüş Bildir

SP Genel Başkanı Kamalak: Bu oyunlara gelmemeliyiz

SP Genel Başkanı Kamalak: Bu oyunlara gelmemeliyiz

Saadet Partisi (SP) Genel Başkanı Mustafa Kamalak, "Kürt ve Türk kardeşliği ayrılmaz bir bütündür. Kendi içlerinde bütünleşmeyi savunan Batı ülkelerinin, İslami coğrafyasında etnik ve mezhebi ayrılıkları körüklemesi sömürü niyetinin bir sonucudur. Bu oyunlara gelmemeliyiz" dedi.

SP Genel Başkanı Mustafa Kamalak, partisinin başkanlık divanı toplantısını Diyarbakır'da yapmak üzere kente geldi. SP il binasında partililerle buluşan Kamalak, birlik ve beraberlik çağrısı yaparak yaşanan terör olaylarına değindi. Kamalak şöyle konuştu:
"Avrupa ve Amerika ile iş birliği yapılarak İslam dünyasına hizmet edilemez. Çözüm batıya yönelmek değil, kendi tarihimize, kendi inancımıza, kendi değerlerimize dönmektir. Genelde Güneydoğu, özelde Kürt sorunu ne terörle, ne de baskıcı, ırkçı politkalarla çözülemez. Mesele ancak kardeşlik hukukuna dayalı bir ümmet bilinci ile çözülebilir. İslamı dikkate almayan hiçbir çözüm başarıya ulaşamaz. Kürt ve Türk kardeşliği ayrılmaz bir bütündür. Kendi içlerinde bütünleşmeyi savunan Batı ülkelerinin, İslami coğrafyasında etnik ve mezhebi ayrılıkları körüklemesi sömürü niyetinin bir sonucudur. Bu oyunlara gelmemeliyiz."
Etiketler: | |