Görüş Bildir

'Temiz Bir Bağlar'

'Temiz Bir Bağlar'

'Temiz Bağlar' için çevre koruma ekibi kuruldu.

Remzi ETİĞ

DİYARBAKIR-Merkez Bağlar ilçe Belediyesi'nce ilçede çevre koruma bilincini yaymak amacıyla 7 kişilik ekip oluşturuldu.

Bağlar Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü bünyesinde 7 kişiden oluşan ekip, ilçede çevre koruma bilincinin yaygınlaştırılması için çalışmalarına başladı.

TEMİZ BAĞLAR İÇİN       

Belediye Başkanı AK Parti'li Hüseyin Beyoğlu'nun talimatıyla oluşturulan ekip, çevreyi korumanın önemini anlatarak kuralları ihlal edenler hakkında yasal işlem uyguluyor.

Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, göreve geldikleri günden bu yana temiz bir Bağlar imajı oluşturmaya çalıştıklarını belirterek bu konuda seferberlik ilan ettiklerine söyledi.

ÇEVRE KORUMA EKİBİ

Beyoğlu, "Belediye olarak üzerimize düşeni fazlasıyla yerine getiriyoruz. Teknik anlamda ve personel bakımından sorunumuz yok. Çevre bilincini yaymak üzere temizlik işleri müdürlüğümüz bünyesinde bu iş için ekip oluşturduk. Ekiplerimiz vasıtasıyla gerekli uyarıları yaparak yasal işlem uyguluyoruz. Ancak bizim çabalarımız tek başına yetmez. Vatandaşlarımızdan yüksek bir hemşehrilik hassasiyeti ile hareket etmelerini istiyoruz. Çevre ve görüntü kirliliğine neden olan hafriyat ve inşaat atıklarına izin vermeyeceğiz. İlçemizi hep birlikte temiz tutalım ve koruyalım" dedi.