Görüş Bildir

Terör ikinci kez vurdu

Terör ikinci kez vurdu

Diyarbakır'ın Dürümlü mezrasındaki katliamda yakınlarını kaybeden Tanışık köyü sakinleri, Bağlar ilçesinde bomba yüklü araçla düzenlenen saldırıda ikinci kez terör acısını yaşadı

Diyarbakır'ın Dürümlü mezrasında bomba yüklü kamyonun patlatılmasıyla yaşanan katliamda yakınlarını kaybeden Tanışık köyü sakinlerini terör ikinci kez vurdu.

Diyarbakır'ın merkez Bağlar ilçesinde düzenlenen, 2 polisin şehit düştüğü, 7 vatandaşın hayatını kaybettiği saldırıda yaralananlar arasında, Tanışık Köyü sakinlerinin akrabaları da bulunuyor. Dürümlü katliamında 2 kardeşi, 8 kuzeni, amcası ve 5 yeğenini kaybeden, Bağlar'daki terör saldırısında da biri bebek, 3'ü çocuk 8 akrabası yaralanan Hacı Çelebi Yaman, yaşadığı acıyı AA muhabirine anlattı.

"CANIMIZI YAKMAYA DEVAM EDİYOR"

Yaman, son saldırı ile terörün hain yüzünü bir kez daha gösterdiğini söyledi. Terörün en çok sivillere zarar verdiğine işaret eden Yaman, ülkeye ve millete yönelik hain bir şekilde saldırıların sürdürdüğünü belirtti.

Yaman, terörden bir kez daha zarar gördüklerine dikkati çekerek, "Terör örgütü canımızı yakmaya devam ediyor. Neyin davasını yapıyorlar, amaçları nedir, bunu bilmek istiyoruz. Bir vatandaş olarak söylüyorum, sivilleri katlederek nereye varacaklar? 'Sivilleri öldürmüyorum.' diyorsun ama hedefte hep siviller var. Bu vahşeti, caniliği nereye kadar sürdürecekler? Yeter! Diyorlar ki, 'Bu halkı savunuyoruz.' Ama bu halkı katlediyorsunuz. Diyecek laf bulamıyorum." ifadelerini kullandı.

"TERÖR ÖRGÜTLERİNİ LANETLİYORUM"

Teröristlerin sivillerin canını yakmaya devam ettiğini vurgulayan Yaman, şu değerlendirmede bulundu: "Bu da benim acım. Ülkenin neresinde olursa olsun hepsi benim acımdır. Köydeki herkes akraba ve terör örgütü canımızı yakmaya devam ediyor. Yüreğimiz yanıyor ama elimizden bir şey gelmiyor. Taziyemiz hala devam ediyorken üstüne bu da geldi. Ne yapacağız, bilemiyoruz. Terör örgütlerini lanetliyorum. Kimin maşalığını yapıyorlar, kime hizmet ediyorlarsa bilmek istiyoruz. Yaralanan akrabalarım arasında biri 6 aylık bebek, 6, 10 ve 12 yaşlarında çocuklar da vardı. Bunlar özelikle de sivilleri hedef alarak saldırıyı yaptılar. Böyle katliamlar yapılmaz, çocuklar ölmesin, yazıktır artık."

Akrabalarının evde kahvaltı yaptığı sırada patlamanın meydana geldiğini anlatan Yaman, saldırının trafiğin en yoğun olduğu esnada gerçekleştirilmesinin sivillerin hedef alındığını gösterdiğini aktardı.