Görüş Bildir

Ücretsiz barınıyorlar

Ücretsiz barınıyorlar

Diyarbakır'da hasta ve hasta yakınlarına ücretsiz barınma imkanı sunuluyor

Diyarbakır'ın Hasta ve Hasta Yakınları Misafirhanesi 2021 yılının ilk 10 ayında 51 bin hasta ve yakınını konuk etti.

Hasta ve hasta yakınları için 2017'de faaliyete giren misafirhane vatandaşlara ücretsiz barınma hizmeti vermeye devam ediyor.

Belediye Misafirhanesi, 136 oda 391 yatak kapasitesi ile Türkiye'deki mevcut örnekleri arasında geniş kontenjanlı misafirhane olma özelliği taşıyor.

Çevre il ve ilçelerden tedavi için kente gelen ve kalacak yeri olmayanların ücretsiz kalabildiği misafirhanede bu yılın ilk 10 ayında 51 bin 36 kişi ağırlandı.

Otel konforunda hizmet verilen misafirhanede kalan hasta ve yakınları için revir, mescit, sosyal servis, ücretsiz kahvaltı ve çay hizmeti veriliyor.

Tam teçhizatlı çamaşırhanede kıyafetlerini ücretsiz yıkayabilen misafirler, katlarda bulunan ütü odalarında da ütülerini yapabiliyor.

ÜCRETSİZ BARINMA İMKANI

Siirt'ten tedavi için kente gelen Evin Güneş, daha önce misafirhaneyi bilmediği için çok zorluk yaşadığını söyledi.

Hastane çalışanlarının yönlendirmesiyle misafirhaneye geldiğini belirten Güneş, "Misafirhaneyi öğrendiğimizden beri güvenle ve mutlu bir şekilde burada kalıyoruz." dedi.

Misafirhanede verilen hizmetlerden çok memnun olduklarını ifade eden Güneş, hizmet için teşekkür etti.

Refakatçisi olarak Batman'dan gelen Hamza Karataş da 5 haftadır misafirhanede kaldığını dile getirdi.

Tedavi olmak için Batman'dan gelen Emine Bilmez ise, 45 gündür misafirhanede ücretsiz konakladığını belirtti.

Bilmez, misafirhane sayesinde tedavisini aksatmadan devam ettirdiğini dile getirerek, "Buraya geldiğimiz için çok memnunuz, bize çok iyi bakıyorlar. Çok güzel hizmetler veriyorlar, Allah bin kere razı olsun." diye konuştu.