Görüş Bildir

Umke seferberliği

Umke seferberliği

Diyarbakır'da yolu kardan kapalı Bağlar Kırkkoyun ile Kulp'un Özbek mahallesinde iki hasta, UMKE tarafından hastaneye yetiştirdi

Diyarbakır'ın merkez Bağlar ilçesinde etkili olan kar ve tipi nedeniyle yolu ulaşıma kapanan mezradaki hamile kadın, Ulusal Medikal Kurtarma Ekibinin (UMKE) yardımıyla hastaneye yetiştirildi.

SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ MADAHALESİ

Sağlık Komuta Merkezine merkez Bağlar ilçesinin Kırkkoyun Mahallesine bağlı Köstekli mezrasında 32 yaşındaki hamile Sadiye Yıldırım'ın sancılarının başladığı yönünde ihbar yapıldı.

Yoğun kar yağışı nedeniyle yolları kapalı olan mezraya gitmesi için UMKE görevlendirildi. Mezraya ulaşan ekipler, ilk müdahaleyi yaptığı Yıldırım'ı alarak Diyarbakır Kadın Hastalıkları Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesine kaldırdı.

KULP İLÇESİNDE

Buarada, Kulp Kulp ilçesine bağlı kırsal Özbek Mahallesi'nde yaşayan 61 yaşındaki İrfan Barut'un nefes darlığı ve vücutta kızarıklık şikayetlerinin başladığı ihbari üzerine UMKE ve 112 Acil Sağlık ekipleri görevlendirildi.

Köy yolunun açılması için sağlık ekipleri, Kulp Kaymakamlığından yardım istedi. Kaymakamlığın talimatları doğrultusunda Kulp Belediyesi ekiplerince mahallenin yolu açıldı. Sağlık ekipleri köye ulaşarak hasta Barut'a ilk müdahaleyi yaptı. Hasta, sağlık ekiplerince Kulp Dr. Abdullah Biroğul Devlet Hastanesine ulaştırıldı.
Etiketler: | |