Virüs aileden üç can aldı

Silvan'da aynı aileden üç kişi, Kovid-19 virüsünden dolayı yaşamını yitirdi. Aile bir süre önce aile ziyaretinde bulunmak üzere İstanbul'a gitmişti.

Virüs aileden üç can aldı

İstanbul’da yakalandığı koronavirüs nedeni ile hayatını kaybeden Yılmaz T'nin annesi ve ablası da aynı hastalık nedeni ile Diyarbakır'da tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi.

İSTANBUL'A ZİYARETE GİTMİŞLERDİ

Ailenin yaklaşık 25 gün önce İstanbul’da çocuklarını ziyaret ettiği öğrenildi. İstanbul’da yaşayan Yılmaz T.’nin yaklaşık 30 gün önce koronavirüs testi pozitif çıktı. Yılmaz T. hastaneye kaldırılarak tedavi altına alınırken annesi ve ablası da yaklaşık 25 gün önce İstanbul’a giderek kendisini ziyaret etti. Bir süre burada kalan anne ve kızı daha sonra Diyarbakır’ın Silvan ilçesindeki evlerine döndü. Yılmaz T., 15 gün önce hastanede yapılan müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti.

ANNE VE KIZI DA VEFAT ETTİ

Diyarbakır’a dönen anne Bedia ile kızı Hanım T.’ye kontrol amaçlı test yapıldı. Koronavirüs testlerinin pozitif çıkması sonucu anne ve kızı hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındı. Bedia ve Hanım T. hastanede yapılan müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti. Ailenin Silvan ve Diyarbakır’da bulunan akrabalarının karantinaya alındığı öğrenildi.

Kaynak: Diyarbakır Söz