Yaşadığını bilmiyoruz

Bismil ilçesinde, çarşıya çıkıyorum diyerek evden çıkıp bir daha dönmeyen ve 65 gündür kayıp olan 21 yaşındaki Tülay sır oldu. Ailesi hayatından endişe ederken “Yaşadığını bilelim yeter” dedi.

Yaşadığını bilmiyoruz

Diyarbakır’ın Bismil ilçesinde kimliğini ve kendisine ait cep telefonunu almadan çarşıya gidiyorum deyip evren çıkan 21 yaşındaki Tunay Oğuz’dan 65 gündür haber alınamıyor. Sıra kadem basan ve polise kayıp başvurusu yapılan Tulay’ın inşaat ustası babası  Feyzi Oğuz kızının hayatından endişe ettiğini söyledi. Baba Oğuz “Yeter ki kızımızın yaşadığını bilelim” dedi.

SABAH ERKEN EVDEN ÇIKTI

Bismil Haber’in haberine göre, geçtiğimiz Eylül ayının ikinci günü sabahın erken saatlerinde evden çıkan ve yanına cep telefonu ve kimliğini dahi almayan Tülay Oğuz’un evi terk ettiği, aile fertlerinin uykudan uyanmasından sonra fark edildi. Aile fertleri ilk etapta kendi çabalarıyla genç kızı aramaya başladı.

KAYIP BAŞVURUSU YAPILDI

Oğuz ailesinin oturduğu evlerinin yan komşularının güvenlik kamerasında Tülay’ın tek başına yürüdüğü görülürken, o günden itibaren kendisinden haber alınamıyor. 3 Eylül günü polise giden Oğuz aile, kızların kayıp olduğu ihbarında bulundu. Sosyal medya hesaplarından da Tülay’ın fotoğraflarını paylaşan aile, 65 gündür haber alamadıkları kızlarının hayatından endişe ediyor. 

SADECE YAŞADIĞINI SÖYLESİN

Kızından 65 gündür haber alamadıklarını söyleyen Feyzi Oğuz, “Birisi ile kaçmışsa o aile bize haber versin. Yeter ki kızımızın yaşadığını bilelim. Bir haber, bir ses yok kendisinden” dedi. Kızı için polise de başvurduğunu belirten Oğuz, “Her yerde onu arıyoruz ama bulamıyoruz. Şüphelendiğimiz herhangi durum veya kimse de yok. Kim görürse görsün ya bize ya da emniyete haber vermesini istiyoruz. Artık birisi görse de Allah rızası için bize haber versin. 2 Eylül’de sabah saat 08.15 civarında evden çıktı. Ondan sonra bir daha kendisinden hiçbir haber alamadık. Tek isteğim kızımın bulunması. Dayanacak gücümüz kalmadı. Hayatından endişeleniyorum. Evden çıktığı gün en son bizim komşunun kamerasında görünmüş. Eğer sesim kızıma giderse lütfen bize haber versin. Annesine haber versin, sadece yaşadığını söylesin” diye konuştu.?YAZMASINI DEĞİL, ONU YOKLAMAK İSTİYORUM

Annesi Zeynep Oğuz da kızının masanın üzerinde duran bir miktar parayı bile almadan evden ayrıldığını belirterek, “Kızımın sadece yazmasını kokluyorum, kızımı çok özledim. Artık yazmasını değil kendisini koklamak istiyorum. Tülay eğer beni duyarsan lütfen bana ulaş” ifadelerini kullandı. Kız kardeşi Busenur Oğuz da (9) ablasına seslenerek, “Abla ne olursun gel. Seni özlüyorum, özledim. Sesimi duyuyorsan lütfen gel” dedi.

Kaynak: Diyarbakır Söz