Görüş Bildir

Yenişehir’de asfaltlamada sona doğru

Yenişehir’de asfaltlamada sona doğru

Diyarbakır Yenişehir Belediyesi ilçe genelinde vatandaşlara daha kaliteli ulaşım imkanı sağlamak adına başlattığı yol yapım, sıcak asfalt ve bakım-onarım çalışmalarına aralıksız devam ediyor.

Yenişehir Belediyesi 2020 yol çalışması kapsamında ilçede tozlu, çamurlu cadde ve sokak bırakmamak hedefiyle yaklaşık 43 milyon yatırım bedeli ile 80 bin ton sıcak asfalt ve 125 bin metrekare parke taşı, bordür döşeme çalışmalarına aralıksız devam ediyor.

Yenişehir’de 2020 yılı içerisinde yapılması planlanan sıcak asfalt çalışmalarının tüm hızıyla devam ettiğini belirten Yenişehir Kaymakamı ve Belediye Başkan V.  Murat Beşikci, vatandaşlarımızın daha güvenli ve konforlu seyahat etmesini sağlamak için bu yıl başlatmış olduğumuz asfalt atağı ile merkez - kırsal mahalle ayrımı gözetmeksizin ilçemizin sorumluluk alanındaki tüm mahallelerimizde bakım onarım, yeni yol yapım çalışmalarımızı yürütmeye çalıştık’’ dedi.

YENİŞEHİR'DE ASFALTLAMA

Mahalle sakinleri, Mahalle Muhtarı ve Belediye Başkan Yardımcıları ile Yenişehir Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerinin Fabrika Mahallesi ile Dokuzçeltik Mahallesi arasındaki yaklaşık 1,6 km lik yolda yürüttüğü asfalt ve kaldırım çalışmalarını yerinde inceleyen

 Beşikci, ’İlçemizin yüksek standartlı modern bir ulaşım imkanına kavuşması için merkez-kırsal mahalle demeden çalışmalarımıza devam ediyoruz. İlçe genelinde yaklaşık 43 milyon yatırım bedeli ile “Gönlümüz de açık yolumuz da!” sloganı ile sıcak asfalt, kaldırım, kilitli parke, bordür ve satı kaplama gibi çalışmalarımızı büyük oranda tamamlamak üzereyiz. Ekiplerimiz ilçemizin bir çok noktasında eş zamanlı çalışmalarına devam ediyor, amacımız kış ayları gelmeden çalışmalarımızı tamamlayarak vatandaşlarımızın hizmetine sunmak’ dedi.

Başkan Beşikci’ye eşlik ederek yapılan asfalt çalışmasını inceleyen vatandaşlar ve Dokuzçeltik Mahalle Muhtarı İsmail Koyun’da Kaymakam ve Belediye Başkan V. Murat Beşikci’ye yapılan çalışmalardan dolayı teşekkür ettiler.
Etiketler: |