Görüş Bildir

Yolu trafiğe kapatan esnaf, belediyeye tepki gösterdi

Yolu trafiğe kapatan esnaf, belediyeye tepki gösterdi

Bir grup esnaf, onarılmayan yolu tüp ve çöp konteyneriyle kapatıp, basın açıklaması yaptı. Esnaf Tunç "Yaşlılarımız ve çocuklarımız hasta oldu, iş yerimizi kapatır duruma geldik" dedi.

Batman'da bir grup esnaf, DBP'li belediyeye tepki gösterdi.

Meydan Mahallesi 1166. sokakta bir araya gelen bir grup esnaf, bozuk yol dolayısıyla mahalle sakinlerinin büyük mağduriyet yaşadığını belirterek, belediye yönetimini eleştirdi.

Grup adına konuşan Hasan Tunç, yaklaşık 2 yıldır yollarının onarılmadığını, bu nedenle sokaktaki dükkanların yarısının boş olduğunu söyledi.

BDP'Lİ BELEDİYEYE TEPKİ

Müşterilerin de aynı sebeple alış veriş için sokağa gelmediğini kaydeden Tunç, şöyle devam etti:

"Neredeyse sokağın yarısı boş, bunun nedeni nedir? Yaşlılarımız ve çocuklarımız hasta oldu. İş yerimizi kapatır duruma geldik. Böyle devam ederse esnaf olarak dükkanımızı kapatmak zorunda kalacağız. Kiracılar, kiralarını ödeyemez duruma geldi."

Belediye yetkililerine çağrıda bulunan Tunç, "Şehrin en ücra köşesini yapıyorlar ama burası ilin ortası saniyede 20 aracın geçtiği yeri yapmıyorlar. Eğer belediye yapamıyorsa biz yaparız. Bizim suçumuz nedir, bunu bize neden reva görüyorlar?" ifadelerini kullandı.


Etiketler: | | | |