ABD'de Polis şiddeti bitmiyor, siyahi kıza sert müdahale!

ABD’deki polis şiddeti bitmek bilmiyor. Daha önce de sürekli Amerikan polisinin orantısız güç kullandıkları haberlerini okumuştuk. Ancak böylesi müdahaleyi hiç görmediniz. Teksas’ta siyahi gençlerin düzenlediği havuz partisinde kavga çıktı, polis müdahale edince ortaya ilginç görüntü çıktı. İşte ABD’li polisin siyahi genç kıza yaptığı orantısız müdahale.

ABD'de Polis şiddeti bitmiyor, siyahi kıza sert müdahale!

Amerika'nın Teksas eyaletinde siyahi gençlerin düzenlediği havuz partisinde çıkan kavgaya müdahale eden polis ekibinden birinin genç bir kıza sert müdahalesine ilişkin görüntüler ülke gündemine damga vurdu.

Amerika'da son aylarda artan polis şiddeti bu kez Teksas'ın McKinney kentinde gençlerin düzenlediği havuz partisinde kendini gösterdi. Partiye katılanların "etrafa rahatsızlık verdiği" ihbarı üzerine olay yerine giden polislerden birinin savunmasız genç bir kıza orantısız müdahalede bulunarak, ellerini arkaya bağlayıp üzerine diziyle bastırdığını gösteren görüntüler internette hızla yayıldı.

Görüntülerin Amerikan medyasında da gündeme oturmasından sonra polis hakkında işlem yapıldı ve görevinden uzaklaştırıldı. Havuz partisini düzenleyenlerden 15 yaşındaki Tatyana Rhodes adlı genç kız, partinin sonrasında meydana gelen olayda polisin "hiçbir gerekçe olmadan" 14 yaşındaki bir kıza çok sert müdahale ettiğini belirtti.

McKinney Emniyet Müdürü Greg Conley ise olayla ilgili soruşturmanın tamamlanmasına kadar polis memurunu görevinden uzaklaştırdıklarını söyledi. Cuma günü meydana geldiği bildirilen ancak görüntüleri dün yayılan olaya 10'dan fazla polisin müdahalede bulunmasına rağmen sadece biri hakkında soruşturma açıldı.

Kaynak: Diyarbakır Söz