Görüş Bildir

Afrin'de operasyon

Afrin'de PKK/YPG üyesi 10 terörist etkisiz hale getirildi.

Suriye'nin kuzeyindeki Tel Rıfat'ta, PKK/YPG üyesi 10 terörist etkisiz hale getirildi.

Milli Savunma Bakanlığından yapılan açıklamada, Afrin'de PKK/YPG'nin, 9 Haziran'da Tel Rıfat'tan gerçekleştirdiği saldırı sonrası bölgede  yerleri tespit edilen teröristlerin, ağır silahlarla yoğun şekilde atış altına  alındığı hatırlatıldı.

Bu atışlar sonucu saldırıyı gerçekleştiren örgüt üyeleri etkisiz hale  getirildiği aktarılan açıklamada, şehit olan kahraman Mehmetçik ile yaralıların  kanının yerde bırakılmadığı belirtildi.

Açıklamada, "Bölgede, 9 Haziran'da, ateş destek vasıtalarımızla yoğun  şekilde ateş altına alınan saldırıyı gerçekleştiren teröristlerden 10'unun  etkisiz hale getirildiği tespit edilmiştir. Bölgedeki terörle mücadelemiz son  terörist de etkisiz hale getirilene kadar azim ve kararlılıkla devam edecektir."  ifadesine yer verildi.

ZAP VE METİNA'YA HAVA HAREKATI

Milli Savunma Bakanlığı, Irak'ın kuzeyindeki Zap ve Metina bölgelerine düzenlenen hava harekatlarında, PKK'lı teröristlere ait hedeflerin vurulduğunu açıkladı.

Bakanlığın sosyal paylaşım sitesi Twitter'daki hesabından yapılan açıklamada, "Irak kuzeyi Hakurk bölgesinde devam eden Pençe Harekâtı ile koordineli olarak, Zap ve Metina bölgelerine düzenlenen hava harekatları neticesinde, bölücü terör örgütü tarafından silah mevzii, barınak, sığınak ve mühimmat deposu olarak kullanılan hedefler vuruldu" denildi.
Etiketler: | |