Flaş... Yağışlardan hastane cihazları bozuldu! yoğun bakımda kalan 18 hasta öldü!

İşte o hastanede yaşanan insanlık dramı. Aşırı yağışlardan etkilenen hastanedeki yoğum bakım ünitesindeki cihazların bozulmasından mütevellit, tedavi gören 18 hasta öldü. Felaket anları ve dahası detayda

Flaş... Yağışlardan hastane cihazları bozuldu! yoğun bakımda kalan 18 hasta öldü!

Hindistan'ın güneyindeki Tamil Nadu eyaletinde üç haftadır devam eden şiddetli yağışların neden olduğu sellerin ardından, bir hastanenin jeneratörünün sudan etkilenmesi sonucu 18 hasta hayatını kaybetti. Alınan bilgiye göre, sellerin neden olduğu uzun süreli elektrik kesintilerini jeneratör yardımıyla aşmaya çalışan Chennai Hastanesi'ndeki jeneratörün, yağmur suları nedeni ile bozulup durmasının ardından hastanenin yoğun bakım ünitesinde yatan 18 hasta öldü. Sağlık Bakanlığı yetkililerinden J. Radhakrishan, olay ile ilgili soruşturma başlatıldığını ve sorumluların bulunması için bir komisyon kurulduğunu aktardı.

ARAMALAR DEVAM EDİYOR 

Öte yandan bölgede devam eden şiddetli yağışların ardından Hindistan ordusunun arama kurtarma çalışmalarına katılarak, yüksek binaların çatılarında mahsur kalan halkı kurtarmaya devam ettiği belirtildi. Hindistan'da özellikle muson yağmurlarının etkili olduğu dönemde oluşan seller nedeniyle çok sayıda kişi hayatını kaybediyor.

Kaynak: Diyarbakır Söz