Görüş Bildir

"Hava saldırısının karşılığı yine hava saldırısıdır"

Hamas, İsrail'in Gazze'ye sabah düzenlediği hava saldırısının ardından açıklama yaptı

Hamas, İsrail'in Gazze'ye düzenlediği hava saldırısının karşılığının yine hava saldırısı olabileceğini belirtti.

Hamas Sözcüsü Abdullatif elKanu sosyal medya hesabı Twitter üzerinden yaptığı açıklamada, "Filistin direniş grupları, işgalcinin (İsrail'in) direnişle girdiği turu kaybedeceğini vurguluyor. Hava saldırısının karşılığı yine hava saldırısıdır." ifadelerini kullandı.

Kanu açıklamasında ayrıca, Filistin direniş gruplarının İsrail'in Gazze'de yeni bir denklem dayatmasına izin vermeyeceğini vurguladı.

İsrail savaş uçakları bu sabah Gazze'de Hamas'ın askeri kanadı İzzeddin elKassam Tugayları'na ait bir mevziye hava saldırısı düzenlemişti.

HAVA SALDIRISI

Hamas ve İslami Cihad, dün akşam, Gazze'deki saldırıların durması için Mısır'ın ara buluculuğunda yürütülen çalışmaların sonuç verdiğini ve anlaşmanın sağlandığını duyurmuştu.

İsrail ordusu ise Gazze'den sınıra yakın bölgelerdeki Yahudi yerleşim yerlerine roket atıldığını ileri sürerek, dün Gazze Şeridi'nde İzzeddin elKassam Tugayları'na ait olduğunu iddia ettiği 40'a yakın hedefi vurduğunu açıklamıştı.

Saldırılarda, Gazze şehir merkezi yakınındaki inşaat halindeki bir bina da vurulmuş, bombardımanda binanın yakınındaki Emir elNimra (15) ve Luey Kuheyl (16) adlı Filistinli çocuklar şehit olmuş, 25 Filistinli yaralanmıştı.
Etiketler: | | |