Görüş Bildir

İran'da düşen uçakla ilgili bomba iddia!

Ukrayna Güvenlik Konseyi, İran'ın başkenti Tahran´ın yakınlarında düşen ve 176 kişinin hayatını kaybettiği Ukrayna uçağının yere çakılması sonrası uçağa bomba veya füze isabet etmiş olabileceğini açıkladı. Ayrıca uçağın düşme anının görüntüleri ortaya çıktı.

İran'ın başkenti Tahran´ın yakınlarında düşen ve 176 kişinin hayatını kaybettiği Ukrayna uçağının yere çakılması sonrası meydana gelen patlama bir işyerinin güvenlik kamerasınca kaydedildi. Ukrayna Güvenlik Konseyi düşen uçağa bomba veya füze isabet etmiş olabileceğini açıkladı.

PATLAMA ANI İŞ YERİ KAMERASINA YANSIDI

Görüntüde patlama sonrası yanan parçaların işyerinin önüne kadar savrulduğu görülüyor. Ukrayna Hava Yolları´na ait yolcu uçağı, dün sabaha karşı İran´ın başkenti Tahran´ın güneybatısındaki Parand kasabasında düşmüştü Kazada, 26´sı çocuk olmak üzere 176 kişi hayatını kaybetmişti. Parand kasabasında bir işyerinin güvenlik kamerası, uçağın yere çakıldığı andaki patlamayı ve uçaktan parçaların alevli şekilde etrafa savrulduğu anları kaydetti.

TERÖRİST SALDIRISI OLABİLİR

 İran'da düşen ve 176 kişiye mezar olan Ukrayna uçağı ile ilgili Ukrayna Güvenlik Konseyi Sekreteri önemli bir bilgilendirme paylaştı. Sekreter, uçağın içinde terörist bir saldırı olması ihtimalini araştırmaya hazırlandıklarını ayrıca uçağa füze, çarpışma gibi olasılıkları da değerlendireceklerini açıkladı. Sekreter, kalkıştan hemen sonra paramparça olan yolcu uçağının enkazında Rus füze parçaları göründüğünü açıkladı. Araştırma ekibinin arasında, 2014 yılında Ukrayna'da düşen Malezya Hava Yollarına ait MH17 sefer sayılı uçağı araştıran uzmanlar da bulunuyor.

Ukrayna Ulusal Güvenlik ve Savunma Konseyi Sekreteri Aleksey Danilov, uçak kazasında hayatını kaybedenler arasında 2 yolcu, 9 mürettebat olmak üzere 11 Ukrayna vatandaşının bulunduğunu duyurmuştu. Interfax haber ajansı da uçakta bulunanların 73´ünün Kanada, 71´inin İran, 8´inin İsveç, 6´sının Afganistan, 4'ünün Almanya, 3´ünün İngiltere ve 11 Ukrayna vatandaşı olduğunu bildirmişti.
Etiketler: | | |