Görüş Bildir

Özgür Suriye Ordusu Rusya’da Bakanlarla görüşecek

Özgür Suriye Ordusu Rusya’da Bakanlarla görüşecek

Suriye’de Esed rejimine karşı olan Özgür Suriye Ordusu temsilcilerinin haftaya Rusya Savunma Bakanlığı ve Dışişleri Bakanlığı yetkilileriyle görüşeceği bildirildi.

Suriye krizine çözüm bulma arayışları hızlanmışken, Özgür Suriye Ordusu temsilcilerinin gelecek haftanın son günlerinde Birleşik Arap Emirlikleri’nin başkenti Abu Dabi’de Rusya Savunma Bakanlığı ve Dışişleri Bakanlığı yetkilileriyle görüşmeler gerçekleştireceği açıklandı.

RIA Novosti'nin haberine göre, görüşmenin koordinatörlerinden Mahmut Afandi, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Özgür Suriye Ordusu’nun Şam, Kuneytra, Hama, Humus’un batısı, Halep ve İdlib’den 28 tugayının Rusya Dışişleri ve Savunma Bakanlığı’yla gelecek haftanın sonlarında büyük olasılıkla Abu Dabi’de bir araya gelmesi konusunda ön anlaşma yapıldı” ifadesini kullandı. Afandi, yapılacak toplantıda ortak operasyon merkezi çalışmalarıyla ilgili istişareler olacağını aktardı ve merkezin IŞİD ve El Kaide’nin Suriye kolu Nusra Cephesi’ne karşı savaşta kullanılacağını söyledi.