Görüş Bildir

Suriye rejimi Halep'i bombaladı: 11 ölü, 35 yaralı

Suriye rejimi Halep'i bombaladı: 11 ölü, 35 yaralı

Suriye rejimine ait savaş uçaklarının, Halep'te muhaliflerin kontrolündeki bölgelere düzenlediği hava saldırısı sonucu 11 kişinin hayatını kaybettiği, 35'inin yaralandığı bildirildi.

Halep'teki sivil savunma yetkililerinden İbrahim Ebu Leys AA muhabirine yaptığı açıklamada, Esed rejimine ait jetlerin muhaliflerin kontrolündeki Katırcı, Merce, Meşhed, Sukkeri, Firdevs ve Mesakin el-Firdevs semtlerine 20'ye yakın hava saldırısı düzenlediğini belirtti.

Ebu Leys, bombardımanda ilk belirlemelere göre 11 kişinin yaşamını yitirdiğini, 35'inin yaralandığını aktardı.

Kentteki yerel medya aktivistlerinden Ebu Ammar da Suriye ordusuna ait savaş uçağının kentin Merce semtinde bir sağlık ocağı ile Sukkeri semtindeki Veysel Karani Camisi'ni bombaladığını söyledi.

Ebu Ammar, Beşşar Esed güçlerine ait topçu birliklerinin Halep'in kuzeyindeki Handarat ve Mellah bölgelerini de karadan bombaladığını kaydetti.

Rus ve Suriye ordusuna ait savaş uçakları 19 Nisan'dan bu yana Halep'te muhaliflerin kontrolünde bulunan sivil yerleşim bölgelerini bombalıyor. Söz konusu saldırılarda, 170'ten fazla sivil hayatını kaybederken, 200'den fazla kişi de yaralandı.


Etiketler: | | | |