Görüş Bildir

TSK Afrin'deki terör hedeflerini vurdu

Afrin'de son dakika! TSK, Afrin'deki terör örgütü PYD/PKK mevzilerini vurdu. Terör örgütünün taciz atışlarına karşılık verildiği bildirildi.

"Afrin harekâtı yapılacak" diyen Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli, "Muhtemel kayıplarımızın da en aza indirilmesi için gerekli tüm şartların olgunlaştırılması gerekiyor" açıklamasını yapmıştı.

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) tarafından Afrin'deki PYD/PKK hedefleri topçu atışlarıyla vuruldu. Hatay'ın Kırıkhan ve Hassa ilçelerindeki sınır birliklerinden terör hedeflerine en az 10 atış yapıldı.

PYD/PKK mensuplarının taciz atışlarına, meşru müdafaa kapsamında karşılık verildiği bildirildi.

MİLLİ SAVUNMA BAKANI: BU HAREKAT YAPILACAK

Afrin operasyonuna ilişkin olarak açıklamalarda bulunan Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli, şunları söylemişti:

"Tüm terör hatları ortadan kaldırılacak. Muhtemel kayıplarımızın da en aza indirilmesi için gerekli tüm şartların olgunlaştırılması gerekiyor. Bu hassasiyetimizi harekatın her aşamasında uygulamaya geçireceğiz. Tehdit seviyesi her geçen gün yükseliyor. Muhtemel kayıplarımızın da en aza indirilmesi için gerekli tüm şartların olgunlaştırılması gerekiyor. Bu hassasiyetimizi harekatın her aşamasında uygulamaya geçireceğiz. Türkiye'ye yönelik tehdit seviyesi her geçen gün yükseliyor. Bu harekat yapılacak, terörle mücadele gerçekleştirilecek.”
Etiketler: | |