Görüş Bildir

TSK Suriye'deki DAEŞ hedeflerini vurdu

TSK Suriye'deki DAEŞ hedeflerini vurdu

Terör örgütü DAEŞ ile ÖSO mensupları arasındaki çatışmalar sırasında 2 havan mermisinin Gaziantep'in Karkamış ilçesine düşmesinin ardından TSK unsurları misliyle karşılık verdi.

Suriye'de terör örgütü DAEŞ ile ÖSO mensupları arasındaki çatışmalar sırasında 2 havan mermisinin Gaziantep'in Karkamış ilçesine düşmesinin ardından TSK unsurlarınca misliyle karşılık verildi.

Bölgedeki güvenlik kaynaklarından edinilen bilgiye göre, Karkamış'a 2 havan mermisi düşmesinin ardından Gaziantep'in Suriye sınırında konuşlu TSK unsurlarınca misliyle karşılık verilerek 4 DAEŞ hedefine 40 topçu atışı yapıldı.

Sabah erken saatlerde DAEŞ ile ÖSO mensupları arasında devam eden çatışmalar sırasında 2 havan mermisi, Karşıyaka Mahallesi'ndeki camiye ait lojmanın bahçesine düşmüş, elektrik tellerinin isabet aldığı ve can kaybının yaşanmadığı olayın ardından güvenlik güçleri, mahalleye giriş ve çıkışları kapatmıştı.

Halep kentine bağlı Cerablus ilçesinin kontrolünü sağlamak için DAEŞ ile ÖSO mensupları arasındaki çatışmalar birkaç günden beri aralıklarla sürüyor.
Etiketler: | | |