Uluslararası medyaya Gazze'den saldırıları haber yapın çağrısı

Gazze hükümetinin Medya Ofisi, uluslararası medyayı Gazze Şeridi'ne giriş yasağını kaldırmaya ve bölgedeki saldırı olaylarının haberini yapma çağrısında bulundu.

Uluslararası medyaya Gazze'den saldırıları haber yapın çağrısı

Hükümetin Medya Ofisi yaptığı açıklamada,  işgalcilerin altıncı aydır yabancı basın ekiplerinin Gazze Şeridi'ne girişini engelleme kararına ilişkin uluslararası sessizliği kınadıklarını belirtti.

Ofis, "Uluslararası medyayı, Gazze Şeridi'ne giriş yasağını kaldırmaya ve bölgedeki saldırı olaylarını haber yapmaya çağırıyoruz." dedi.

Basın mensuplarının girişinin yasaklanmasının, düşünce ve ifade özgürlüğünün açık ve net bir ihlali olduğuna dikkat çekilen açıklamada, işgalci siyonistlerin, vahşi suçlarını tanık ve kameralardan uzakta işlemeye çalıştığına işaret edildi.

İşgalcilerin, yabancı gazetecilerin girişini engellediği aktarılan açıklamada, Gazze'de şu ana kadar 130'dan fazla gazetecinin katledildiği hatırlatıldı.

Refah sınır kapısının medya ve basın ekiplerinin Gazze Şeridi'ne girmesi ve saldırıları haber yapması için uygun bir seçenek olabileceğini vurgulayan Ofis, " Düşünce ve ifade özgürlüğüyle ilgili tüm kurum ve kuruluşları işgal kararını kınamaya ve uluslararası medyanın Gazze Şeridi'ne girişinin kolaylaştırılması için baskı yapmaya çağırıyoruz." ifadelerine yer verildi.

Kaynak: AJANSLAR