Görüş Bildir

60 oyun var

60 oyun var

Okullar pazartesi günü açılıyor. Milli Eğitim Bakanlığı 60 temassız oyun içeren kitap hazırladı. Bakan Ziya Selçuk, Ankara Yenimahalle Çiğdemtepe’deki Şehit Aytaç Usta İlkokulu’nun bahçesinde temassız oyunların provasını yapan öğretmenlere eşlik etti.

Okul öncesi ve 1. sınıfların 21 Eylül’de yüz yüze eğitime başlaması öncesi Millî Eğitim Bakanlığı, öğrencilerin maske, sosyal mesafe ve kişisel hijyen koşullarına uyum sağlayabilmeleri için ‘Temassız Oyunlar Kitabı’ hazırladı.

Ankara’da bir okul bahçesinde oyunların provalarını yapan öğretmenlere eşlik eden Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, “Amacımız, çocukların yaşamlarındaki en önemli dönemlerden biri olan ilkokula başlamalarını sağlıklı ve mutlu bir şekilde gerçekleşmesini sağlamaktı. Bunun için oyunun gücünden yararlandık” dedi.

TEMASSIZ OYUNLAR KİTABI

Kitapta yer alan ve hiçbir fiziksel temas içermeyen toplam 60 oyunlar, öğrencilerin arasında yeterli sosyal mesafe sağlanarak ortak materyal kullanımına ihtiyaç duyulmayacak şekilde hazırlandı. Bakan Selçuk, “Biz öğretmenlerin şöyle bir kuralı vardır: Öğrenciye öğreteceğin her şeyi önce kendin yaşa, kendin dene. O yüzden de burada meslektaşlarımızla beraber temassız oyunlar nasıl oynanıyor, hangileri ne şekilde düzenlenebilir, hangisinden başlanabilir? İşte bunların provasını yapıyoruz” dedi.
Etiketler: |