Görüş Bildir

Adilcevazlı Hilal, Galatasaray Lisesi’ni kazandı

Adilcevazlı Hilal, Galatasaray Lisesi’ni kazandı

Mersin'in Erdemli İlçesi'nde yaşayan Adilcevazlı Hilal Şevval Yılmaz, Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sınavında aldığı yüksek puanla Galatasaray Lisesi'ni kazandı.

Dershaneye gitmeden kendi imkanlarıyla ve öğretmen olan annesinin desteğiyle TEOG birinci sınavında tam puan, TEOG ikinci sınavında ise sadece bir yanlış yaparak Galatasaray Lisesi'ni kazanan Hilal Şevval Yılmaz, önemli bir başarıya imza atarak ilçenin gururu oldu.

Bilim adamı olmak istediğini ifade eden 15 yaşındaki Hilal Şevval Yılmaz, Ziraat Mühendisi olan babası Suat Yılmaz ile birlikte Adilcevaz Belediye Başkanı AK Partili Necati Gürsoy'u makamında ziyaret etti. TEOG sınavlarında önemli bir başarı gösteren Hilal Şevval Yılmaz'ı başarısından dolayı kutlayan Başkan Necati Gürsoy, başarılı öğrenciyi altınla ödüllendirdi.

GALATASARAY LİSESİ

Hilal'in babası Suat Yılmaz ise kızının başarısından dolayı gurur duyduklarını ifade ederek, "Hilal öğretmen olan annesinin desteğiyle ve kendi çabalarıyla bu başarıyı elde etmiştir. Kızım ilkokul üçüncü sınıftan itibaren sürekli test çözerek ve kitap okuyarak sınavlara hazırlandı. Girdiği TEOG sınavlarında başarılı olarak kendi tercihi olan Galatasaray Lisesi'ni kazanarak bizleri gururlandırdı. Aileler olarak en büyük yatırım, çocuklarımızın eğitimine olan yatırımdır. İnşallah kızımın bu başarısı diğer öğrencilerimize de örnek olacaktır. Kızımın başarısını ödüllendiren Belediye Başkanımız Necati Gürsoy'a da çok teşekkür ediyorum" diye konuştu.