Görüş Bildir

Akademik yıla start

Batman Üniversitesi’nin yeni akademik yılı açılış töreni, Batı Raman Kampüsü Rektörlük Binası Konferans Salonunda gerçekleştirildi.

Batman Üniversitesi’nin yeni akademik yılı açılış töreni, Batı Raman Kampüsü Rektörlük Binası Konferans Salonunda gerçekleştirildi.

Programa; Batman Valisi Hulusi Şahin, Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İdris Demir, İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü Rektörü Prof. Dr. Yusuf Baran, Batman Barosu Başkanı Erkan Şenses, akademisyenler ve öğrenciler katıldı.

Programda bir konuşma yapan Vali Şahin, üniversitenin kuruluş sancılarını atlattığını, özellikle akademik anlamda büyük adımlar attığını belirttiği Batman Üniversitesine imkânları dâhilinde destek olacaklarını söyledi.

Vali Şahin, ‘’Üniversitenin akademik anlamda büyük adımlar atması beni mutlu kılıyor. Henüz rektör hocamızın bir yılını tamamlamamasına rağmen üniversiteye sağladığı büyük katkıları da görmemek mümkün değil. Sadece akademik kalite değil ayrıca akademik bilimlerin artışı da kendisi ile beraber oldu. Bir sene içerisinde üniversitemize iki fakültemiz eklendi ve ikisi de çok önemli fakülteler. Bunları da heyecanla ve mutlulukla karşılıyoruz.” dedi.

“KALİTELİ BİR ÖĞRETİM KADROMUZ VAR”

Batman Üniversitesine katkı sunmak için bir nefer olarak hazır olduklarını belirten Şahin, konuşmasına şöyle devam etti:

“İmkânlarımız ölçüsünde bir nefer olarak Batman Üniversitesine hizmet etmeye hazırız. Özellikle akademik kalite noktasında üniversitemiz çok güzel çalışıyor. Üniversite öğrencilerinin her şeyden önce iyi bir eğitime ihtiyaç duyuyorlar. İyi bir eğitim kalitesi ile anca bu üniversite isim yapabilir. Bunun için de her şeyimiz var. Kaliteli bir öğretim kadromuz var. İmkânlarımız var. Üniversitemize ve sizlere destek olmaya biz de herkes de hazır.”

Ardından Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İdris Demir ise göreve geldiği günden bu yana üniversitede yaptıkları ve yapmayı planladıkları çalışmalara ilişkin bir sunum yaptı.

 Batman Üniversitesi’nin 2021-2022 akademik yılı açılış töreni gerçekleştirildi

“12 BİN 428 KAYITLI ÖĞRENCİMİZ VAR”

Üniversitenin 2007 tarihinde kurulduğunu anımsatan Rektör Demir, “Toplam 5 yerleşkeden faaliyetlerimizi yürütüyoruz. Merkez yerleşkemiz ve içerisinde bulunan birimlerimiz, Batı Raman yerleşkemiz, Hasankeyf, Kozluk, Sason ve açılması planlanan Gercüş yerleşkemizde proje kapsamında onay beklenmektedir. Bu çerçevede akademik birimlerimiz, lisansüstü eğitim enstitümüz, yüksekokul ve meslek yüksekokullarımızla 457 akademik, 3 yabancı uyruklu 300 idari personelimiz ile toplam 992 personelimiz ile 12 bin 428 kayıtlı öğrencimiz var. Bu çerçevede yabancı uyruklu öğrenci sayımız 227’dir. Mezun ettiğimiz öğrenci sayımız 23 bin 616, mezun olan yabancı uyruklu sayımız ise 105’tir.” dedi.

Daha sonra İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü Rektörü Prof. Dr. Yusuf Baran tarafından verilen ilk dersle akademik yılın açılışı yapıldı.
Etiketler: |