Belediye Diyarbakırlı çocukların hayalini gerçekleştirdi

Diyarbakır'ın görevlendirme yapılan Kayapınar Belediyesince Belediye Başkan Vekili Balcı'nın ihtiyaçlarını mektupla sorduğu dezavantajlı öğrenciler taleplerini iletti.

Belediye Diyarbakırlı çocukların hayalini gerçekleştirdi

Diyarbakır'da görevlendirme yapılan Kayapınar Belediyesince dezavantajlı öğrencilerin hayalleri gerçekleştirildi.

Kayapınar Belediyesince hazırlanan, "Kaymakamınızdan Mektup Var Projesi" kapsamında Belediye Başkan Vekili Dr. Ozan Balcı, ilçede tespit edilen dezavantajlı 3 bin 54 ilk ve ortaokul öğrencisine mektup yazarak ihtiyaçlarını ve hayallerini sordu.

Öğrenciler Balcı'ya cevaben yazdıkları mektuplarla taleplerini iletti. Bazı öğrenciler mektupta kardeşlerinin hayallerini de paylaştı.

Bunun üzerine belediye tarafından 5 bin öğrenciye istekleri doğrultusunda araba şeklinde yatak, gıda, giysi, kırtasiye malzemeleri ve oyuncak hediye edilerek, hayalleri gerçekleştirildi. Bu öğrencilerden Mehmet İçkale İlkokulu'nda okuyan 500'üne kırtasiye ihtiyaçları sınıflarına ulaştırıldı.

HAYALLERİNİ GERÇEKLEŞTİRDİ

Kayapınar Belediyesi Kültür İşleri Müdürü Mustafa Çelik, gazetecilere yaptığı açıklamada, Kaymakam Balcı'nın yetim, öksüz, engelli, dar gelirli ailelere mensup, anne babası hasta ya da ayrı olan veya cezaevinde bulunan öğrencilere mektup yazarak, ihtiyaçlarını sorduğunu belirtti.

3 bin 54 öğrencinin mektuplara yanıt verdiğini, kardeşleri ile bu sayısının 5 bine ulaştığını ifade eden Çelik, "Öğrencilerden 75'i arabalı yatak, 93'ü çalışma masası, bin 88'i giysi, 3 bin'i kırtasiye malzemesi, 61'i gıda, 165'i oyuncak ve 15'i ise genç odası takımı istedi." dedi.

Bazı öğrencilerin teşekkür ederek bir ihtiyacının olmadığını, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan ile tanışmak istediğini belirttiğini aktaran Çelik, bu öğrencilere kırtasiye yardımı yaptıklarını dile getirdi.

Çelik, kırtasiye yardımlarının okullara ulaştırıldığını anlatarak, oyuncak, gıda, arabalı yatak ve benzeri ihtiyaçların ise öğrencilerin adreslerine teslim edileceğini kaydetti. Kırtasiye malzemelerini alan öğrenciler mutluluklarını dile getirdi.

Kaynak: Diyarbakır Söz