Görüş Bildir

Derikli öğrenciler Almanya'ya gitti

MARDİN'in Derik İlçesi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nden 16 öğrenci ile 4 öğretmen Erasmus projesi kapsamında staj görmek Almanya'ya gitti.

Derikli öğrenciler Almanya'ya gitti

Erasmus Meslek Eğitim Öğrenci ve Personel Hareketliliği Projesi kapsamında Derik Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri ile öğretmenleri, 'Staj Eğitimimiz Avrupa'da' adlı yaklaşık 1 yıl süren proje hazırladı. Projenin kabul edilmesi üzerine Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin 11'inci sınıfında eğitim gören 8 elektrik bölümü öğrencisi, 6 bilişim öğrencisi ve 4 öğretmen bugün Almanya'ya gitti.

Derik Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Müdürü Remzi Erdaş, ilçede ilk kez böyle bir çalışma yaptıklarını belirterek, öğrencilerin Berlin ve Dresten kentlerinde staj yapacaklarını söyledi. Erdaş, "Staj sonrası öğrencilerimize sertifikaları verilerek, istihdamları hususunda daha avantajlı duruma geçeceklerine inanıyorum" dedi.

Berlin'de 15 gün staj yapacak öğrencilerden Barış Bürke, ilk kez bir Avrupa ülkelerine gideceği için çok heyecanlı olduğunu belirterek, "Bu çalışmaların sık tekrarlanması ile başarılarımızı meslek yönünden artıracaktır" dedi. Öğrencilerinden Mehmet Ali Dinç, "Stajımızı Avrupa gibi bir yerde yapacağımız için çok şanslı ve mutluyuz. Derik'ten şimdiye kadar hiç kimse staj için gidememiş. Müdürümüz ve öğretmenlerimizin katlıları ile biz gideceğimize seviniyoruz. Avrupa'da öğrendiklerimizi buradaki diğer öğrenci arkadaşlarımıza da anlatacağız" dedi.

Kaynak: Diyarbakır Söz

Etiketler:

Editor Hakkında

Haber Merkezi